Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL ΑΕΛ-ΟΜΟΝΟΙΑ: Διπλό στη Λεμεσό

ΑΕΛ-ΟΜΟΝΟΙΑ: Διπλό στη Λεμεσό

Η ΟΜΟΝΟΙΑ επικράτησε με 2-5 της ΑΕΛ στο κλειστό «Νίκος Σολωμονίδης» και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα. Η ομάδα μας ήταν το αφεντικό του αγώνα και πήρε δίκαια τη νίκη.

Δυνατά ξεκίνησε την αναμέτρηση η ΟΜΟΝΟΙΑ πιέζοντας από νωρίς πολύ ψηλά και δημιουργώντας προβλήματα του αντιπάλου. Τα δύο γρήγορα τέρματα των Στυλιανού και Mantelli βοηθήσαν στο να αποκτήσει ένα καλό προβάδισμα. Στην ανάπαυλα οι φουτσαλιστές μας πέτυχαν κι άλλα γκολ, καθαρίζοντας τον αγώνα με τον αντίπαλο απλά να μειώνει το σκορ με δύο γκολ.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ πήρε το ζητούμενο που ήταν οι τρεις βαθμοί και τώρα κοιτάζει τη συνέχεια. Ο δρόμος είναι μακρύς και άπαντες πρέπει να παραμείνουν συγκεντρωμένοι στους στόχους της ομάδας.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

-Στο 10λεπτο η ομάδα μας πιέζει ασφυκτικά χωρίς ακόμη αποτέλεσμα

11′ ΓΚΟΟΟΛ 0-1 με τον Στυλιανού

12′ ΓΚΟΟΟΛ 0-2 με τον Mantelli

-Έχασε αρκετές ευκαιρίες η ΟΜΟΝΟΙΑ και λυτρώνεται με δύο συνεχόμενα γκολ

16′ Διπλή χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΛ

– Η ομάδα μας έχει τον έλεγχο του αγώνα

Τέλος ημιχρόνου

-Έναρξη β ημιχρόνου

22′ Καλή ευκαιρία με τον Μάνο

23′ ΓΚΟΟΟΟΛ 0-3 με τον Mantelli και πάλι

-Εκπληκτικός για άλλο ένα παιχνίδι ο Βραζιλιάνος που πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ

25′ ΓΚΟΟΟΟΛ 0-4 με τον Σκαμπύλη

-Η ΑΕΛ παίζει με flying goalkeeper και ο Σκαμπύλης με απευθείας βολέ από την εστία του πέτυχε το 4ο γκολ για την ΟΜΟΝΟΙΑ

30′ Γκολ για την ΑΕΛ που μειώνει σε 1-4

-Ο αντίπαλος μετά το γκολ, πιέζει ψηλά και παίζει συνεχώς με flying goalkeeper

33′ Χαμένη ευκαιρία με τον Στυλιανού

37′ ΓΚΟΟΟΛΛ 1-5 με τον αρχηγό

-Πολύ καλή ατομική προσπάθεια από τον Μανώλη που καθαρίζει το παιχνίδι

38′ Γκολ για την ΑΕΛ που μειώνει ξανά σε 2-5