Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΚ: Νίκη με ανατροπή

ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΚ: Νίκη με ανατροπή

Η ΟΜΟΝΟΙΑ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα και να πάρει μια πολύ σημαντική νίκη, απέναντι στην ΑΕΚ. Σκόρερ οι Ιωάννου, Rogerinho, Mantelli και Μανώλη.

Οι φουτσαλιστές μας δεν ξεκίνησαν καλά την αναμέτρηση και αυτό έφερε το προβάδισμα της ΑΕΚ. Η ομάδα μας έδειξε αντίδραση μετά το γκολ που δέχτηκε και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα πριν το ημίχρονο, με γκολ του Ιωάννου. Δυνατά μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο η ΟΜΟΝΟΙΑ και στο 22′ ο Rogerinho έκανε την ανατροπή. Στο 31′ ο Mantelli έκανε το 3-1 και έδωσε σημαντικό προβάδισμα. Στο 36′ ο Μάνος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι τελείωσε το παιχνίδι κάνοντας το 4-1.

Δυσκολεύτηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ στα πρώτα στάδια του αγώνα, ωστόσο κατάφερε να κερδίσει και μάλιστα με σκορ 4-1. Η ομάδα μας πήρε το ζητούμενο που ήταν οι τρεις βαθμοί και τώρα βλέπει τη δύσκολη συνέχεια.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

-Έναρξη αγώνα

3′ Χωρίς κάτι αξιόλογο ακόμη στην αναμέτρηση

4′ 0-1 η ΑΕΚ

-Με ένα δυνατό σουτ που πέρασε κάτω από τα πόδια του Σκαμπύλη, η ομάδα της Λάρνακας προηγείται με 0-1

10′ Δεν μπορεί να βρει ρυθμό η ομάδα μας και η ΑΕΚ κρατάει το υπέρ της αποτέλεσμα

13′ Ανεβαίνει σιγά σιγά η ΟΜΟΝΟΙΑ δημιουργώντας κάποιες καλές ευκαιρίες

14′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ με τον Ιωάννου να ισοφαρίζει σε 1-1

-Δυνατό σουτ του Ιωάννου μέσα στην περιοχή, η μπάλα κόντραρε και ξεγέλασε τον αντίπαλο γκολκίπερ, καταλήγοντας στα δίχτυα

16′ Δοκάρι με τον Mantelli

-Προσωρινή διακοπή στον αγώνα λόγω προβλήματος με την ηλεκτροδότηση του γηπέδου

-Επαναρχίζει ο αγώνας με άλλα τρία λεπτά να απομένουν για την ανάπαυλα

18′ Δύσκολη επέμβαση του Σκαμπύλη μετά από σουτ του αντιπάλου

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου

-Έναρξη β’ ημιχρόνου

22′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ ο Rogerinho κάνει την ανατροπή

-Πάσα του Cesar, μετά από κόρνερ, σουτ του Rogerinho και 2-1 για την ομάδα μας

28′ Η ΟΜΟΝΟΙΑ κρατάει καλά το υπέρ της προβάδισμα

30′ Πιέζει ο αντίπαλος για να ισοφαρίσει

32′ ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛ με τον Mantelli να δίνει ένα σημαντικό προβάδισμα, 3-1

36′ Πέναλτι για την ομάδα μας

-ΓΚΟΟΟΟΛ εύστοχος ο Μάνος που κάνει το 4-1

-Τέλος του αγώνα. Νίκη 4-1 για την ομάδα μας απέναντι στην ΑΕΚ