Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Αραράτ-ΟΜΟΝΟΙΑ: Επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα

Αραράτ-ΟΜΟΝΟΙΑ: Επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα

Η ΟΜΟΝΟΙΑ επικράτησε με 3-7 του Αραράτ στο «Λευκόθεο», στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος. Σκόρερ για τους «πράσινους» οι Κοντοδήμητρος (9′), Μαντέλι (22′, 25′, 39′), Λοίζου (28′), Μανώλη (36′), Περέιρα (38′)

Δυνατά ξεκίνησε το παιχνίδι η ομάδα μας όπου είχε 2 δοκάρια και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 9′ με τον Κοντοδήμητρο. Ο αντίπαλος από το πουθενά ισοφάρισε σε 1-1 στο 14ο λεπτό. Η ομάδα μας συνέχισε την πίεση και είχε τρίτο δοκάρι στο 18′ με τον Μαντέλι. Μετά την ανάπαυλα μπήκε δυνατά ο αντίπαλος που ευτύχισε να σκοράρει στο 21′, με την ομάδα μας να αντιδράσει αμέσως με τον Μαντέλι, ένα λεπτό αργότερα. Στο 25′ ο ίδιος παίκτης έκανε την ανατροπή και ο Λοΐζου στο 28ο λεπτό έκανε το 2-4. Η Αραράτ μείωσε σε 3-4 στο 29′. Στο 35′ ο Μάνος έδωσε σοβαρό προβάδισμα για την ομάδα μας. Άλλα δύο γκολ από Περείρα στο 38′ και Μαντέλι στο 39′ σφράγισαν το τελικό 3-7.

Σημαντική νίκη για την ομάδα μας που επιστρέφει στις επιτυχίες μετά την ήττα από το Αποέλ. Οι φουτσαλιστές μας θα ξεκουραστούν τώρα ενόψει και τον εορτών και θα επιστρέψουν στη δράση με το νέο χρόνο.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

Βασική πεντάδα: Σκαμπύλης, Μανώλη, Ιωάννου, Μαντέλι, Περέιρα

1′ Έναρξη αγώνα

3′ Δοκάρι για την ομάδα μας μετά από σουτ του Μαντέλι

4′ Δεύτερο δοκάρι, αυτή τη φορά με σουτ του Μάνου

5′ Ο Σκαμπύλης τραυματίστηκε και δεν μπορεί να συνεχίσει. Στη θέση του ο Κυριάκος Στυλιανού

8′ Τεράστια ευκαιρία με τον Μαντέλι να μην μπορεί να σκοράρει στα ανυπεράσπιστα δίχτυα

9′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ 0-1 με τον Κοντοδήμητρο

14′ Ισοφαρίζει σε 1-1 η Αραράτ

18′ Τρίτο δοκάρι για τη ομάδα μας, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάνου

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη β ημιχρόνου

22′ 2-1 για την Αρατάτ με κεφαλιά εντός περιοχής

23′ ΓΚΟΟΟΟΛΛ 2-2 με τον Μαντέλι

-Άμεση απάντηση από την ομάδα μας, με δυνατό σουτ του Βραζιλιάνου έξω από την περιοχή

25′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ 2-3 Μαντέλι και πάλι

28′ ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛ 2-4 με τον Λοΐζου

29′ Μειώνει σε 3-4 ο αντίπαλος

-Άλλα 5 λεπτά με την ομάδα μας να πιέζει ψηλά τον αντίπαλο

36′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ 3-5 με εξαιρετικό πλασέ του Μάνου

37′ Τέταρτο δοκάρι με τον Λοΐζου αυτή τη φορά

38′ ΓΚΟΟΟΛΛΛ 3-6 με τον Περέιρα

39΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ 3-7 Μαντέλι χατ τρικ

Τέλος του αγώνα. Νίκη με 3-7 για την ΟΜΟΝΟΙΑ