Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ήττα στο φινάλε από τον «αιώνιο»

Ήττα στο φινάλε από τον «αιώνιο»

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο «Ελευθερία» από το Αποέλ με 1-2, στο πρώτο παιχνίδι του δεύτερου γύρου. Πλέον η ψαλίδα από την πρωτοπόρο ομάδα του Αποέλ άνοιξε στους 6 πόντους.

Το παιχνίδι ήταν εξαιρετικά ισορροπημένο καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Το Αποέλ προηγήθηκε στο 17′ μετά από σουτ του αντιπάλου όπου η μπάλα κόντραρε και ξεγέλασε τον Σκαμπύλη. Η αντίδραση της ομάδας μας ήταν άμεση και δύο λεπτά αργότερα έφερε το ματς στα ίσα. Ο Ιωάννου από τον χώρο της άμυνας μας εκμεταλλεύτηκε την έξοδο του αντίπαλου πορτιέρο και με ψηλοκρεμαστό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Αποέλ μπήκε καλύτερα, πίεσε ασφυκτικά, ωστόσο η ομάδα μας κρατούσε το 1-1. Στη συνέχεια η ΟΜΟΝΟΙΑ ισοζύγισε το παιχνίδι και θα μπορούσε να προηγηθεί, αλλά τις ευκαιρίες που βρήκε δεν κατάφερε να τις μετουσιώσει σε γκολ. Προς το τέλος του αγώνα, το παιχνίδι εξελίχθηκε σε ρώσικη ρουλέτα, με την μπίλια τελικά να κάθεται στην πλευρά του Αποέλ, αφού σκόραρε 4 δευτερόλεπτα πριν την λήξη.

Δεν χάθηκε τίποτε, η ΟΜΟΝΟΙΑ θα συνεχίσει την προσπάθεια για να παρουσιαστεί καλύτερη στη συνέχεια