Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Άδικη ισοπαλία κόντρα στην Ανόρθωση

Άδικη ισοπαλία κόντρα στην Ανόρθωση

Στην ισοπαλία 4-4 έμεινε το τμήμα του Φούτσαλ απέναντι στην Ανόρθωση, σε αγώνα για την 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος. Το σκορ αδικεί την ΟΜΟΝΟΙΑ καθώς έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες και βρήκε τον αντίπαλο πορτιέρο σε πολύ καλή μέρα.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν η καλύτερη ομάδα στο γήπεδο καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Έχασε πολλές φάσεις και μπορούσε να πετύχαινε πολλά περισσότερα γκολ. Η Ανόρθωση από την άλλη, χτυπούσε στις αντεπιθέσεις και σχεδόν σε κάθε της φάση πετύχαινε το γκολ. Οι «πράσινοι» κατάφεραν τουλάχιστον να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας στο φινάλε.

Άδικο το αποτέλεσμα στο σημερινό αγώνα που αφήνει την ομάδα μας πίσω από το Αποέλ με τρεις βαθμούς και έχοντας δύο αγώνες περισσότερους.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

Αρχική πεντάδα: Σκαμπύλης, Σέζαρ, Αλεξίου, Μάνος, Μαντέλι

1′ Έναρξη αγώνα

-Δυνατές μονομαχίες από τις δύο ομάδες στα πρώτα στάδια του αγώνα

5′ Διπλή ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Μαντέλι

6′ Νέα διπλή ευκαιρία με τους Μαντέλι και Σέζαρ να μην μπορούν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα

-Στο παιχνίδι και τα τρία μεταγραφικά αποκτήματα

9′ Δοκάρι ο Ιωάννου

10′ Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Μάνο να μην μπορεί από κοντά

10′ 0-1 για την Ανόρθωση από το πουθενά

-Η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν αυτή που πίεζε και οι φιλοξενούμενοι με μισή ευκαιρία άνοιξαν το σκορ

11′ 0-2 η Ανόρθωση με αντεπίθεση

-Η ΟΜΟΝΟΙΑ τις ευκαιρίες, η Ανόρθωση τα γκολ

13′ ΓΚΟΟΟΟΛ 1-2 με τον Βάντερσον

-Ο Βραζιλιάνος πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με το τριφύλλι και μειώνει στο σκορ

14′ Ευκαιρία με τον Μαντέλι

15′ Νέα ευκαιρία με τον Σέζαρ

-Πιέζει η ΟΜΟΝΟΙΑ για το γκολ της ισοφάρισης

17′ Σουτ του Μαντέλι, ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι η μπάλα

19′ 1-3 για την ομάδα της Αμμοχώστου που κτυπάει στις αντεπιθέσεις

-Διαμαρτυρίες από τους φουτσαλιστές της ομάδας μας για φάουλ στην αρχή της φάσης. Έντονες αποδοκιμασίες από τον κόσμο

-Τέλος ημιχρόνου

-Σαφώς καλύτερη η ΟΜΟΝΟΙΑ που αδικείται από το σκορ

21′ Έναρξη β ημιχρόνου

22′ ΓΚΟΟΟΟΛ 2-3 με τον Μαντέλι

-Μειώνει και πάλι η ομάδα μας

27′ Από κοντά δεν μπορεί να σκοράρει ο Σέζαρ

-Δύο δυνατά σουτ από Μάνο και Μαντέλι, απέκρουσε ο πορτιέρο της Ανόρθωσης, 11 λεπτά πριν από το τέλος

-Βάζει ασφυκτική πίεση η ΟΜΟΝΟΙΑ

31′ Καλός συνδυασμός από Μάνο και Μαντέλι, πρόλαβαν σε κόρνερ οι αντίπαλοι

-Νέο σουτ του Μαντέλι και πάλι αποκρούει ο αντίπαλος τερματοφύλακας

32′ Πλασέ του Μαντέλι, έξω η μπάλα

-Νέο σουτ του Βραζιλιάνου, με τα πόδια ο πορτιέρο

33′ Σουτ του Μάνου από τα πλάγια και πάλι ο τερματοφύλακας αποκρούει

33′ Ο Σέζαρ από μακριά, λίγο έξω η μπάλα

-Πολλές χαμένες ευκαιρίες για την ΟΜΟΝΟΙΑ

-Καλωσόρισμα από τον κόσμο της ομάδας στον Αλεξίου, όπως μπορείτε να δείτε στην φωτογραφία πιο κάτω

Με flying goalkeeper η ΟΜΟΝΟΙΑ, 6:26 πριν από το τέλος

2-4 η Ανόρθωση στο κενό τέρμα

-Δυσκολεύουν τα πράγματα για την ομάδα μας

ΓΚΟΟΟΛΛΛ 3-4 με τον Ιωάννου

-4:25 πριν από το φινάλε η ομάδα μας μειώνει στο σκορ και ψάχνει άλλο ένα γκολ για να πάρει κάτι από το παιχνίδι

36′ Τεράστια ευκαιρία με τον Μαντέλι να μην μπορεί από κοντά, 4 λεπτά πριν το τέλος

-Δοκάρι με τον Σέζαρ, 1:40 πριν από το τέλος

39′ Γύρισμα του Μαντέλι στον Μάνο που δεν μπορεί από κοντά

ΓΚΟΟΟΛΛΛ 4-4 με αυτογκόλ

-Λάθος από την άμυνα της Ανόρθωσης η μπάλα κόντραρε σε παίκτη της και κατέληξε στα δίχτυα