Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Πήρε τη νίκη κόντρα στον Εθνικό Λατσιών

Πήρε τη νίκη κόντρα στον Εθνικό Λατσιών

Η ΟΜΟΝΟΙΑ επικράτησε με 3-7 του Εθνικού Λατσιών, σε αγώνα για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος. Σκόρερ για τους «πράσινους» οι Μανώλη, Χριστοδούλου, Σέζαρ, Μαντέλι (3), Αλεξίου

Καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους η ομάδα μας, παρόλο που η διαφορά του σκορ ήταν μικρή. Μετά την ανάπαυλα οι φουτσαλιστές έχασαν αρκετές φάσεις για να καθαρίσουν το ματς. Αυτό δεν έγινε και ο Εθνικός κατάφερε να ισοφαρίσει. Η ΟΜΟΝΟΙΑ συνέχιζε να δημιουργεί αρκετές ευκαιρίες. Η πίεση έφερε καρπούς και οι «πράσινοι» κατάφεραν να πάρουν εκ νέου προβάδισμα, πετυχαίνοντας μάλιστα τέσσερα γκολ προς το τέλος, παίρνοντας μαζί και τη νίκη.

Δύσκολη αλλά πολύ σημαντική η νίκη της ΟΜΟΝΟΙΑΣ που συνεχίζει σταθερά στην 2η θέση του πίνακα της βαθμολογίας

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

Έναρξη αγώνα

3′ Πρώτη καλή ευκαιρία με τον Μαντέλι να μην μπορεί να τελειώσει ιδανικά τη φάση

4′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ 0-1 με τον Μάνο

-Μετά από ωραία ενέργεια του Βάντερσον που έδωσε στον Μανώλη και ο Κύπριος από αριστερά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

5′ Άμεση απάντηση για τον Εθνικό που ισοφαρίζει σε 1-1 μετά από λάθος της άμυνας

6′ ΓΚΟΟΟΟΛ 1-2 με τον Χριστοδούλου

-Γρήγορα μπήκε και πάλι μπροστά στο σκορ η ομάδα μας, έπειτα από ένα δυνατό σουτ του Χριστοδούλου έξω από την περιοχή

7′ ΓΚΟΟΟΟΛ 1-3 με τον Σέζαρ

-Μετά από ωραία ενέργεια του Μαντέλι από αριστερά, έδωσε έτοιμο γκολ στον Σέζαρ κι αυτός με πλασέ από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

11′ Διπλή ευκαιρία με τον Μαντέλι να μην μπορεί να σκοράρει

17′ Μειώνει σε 2-3 ο Εθνικός μετά από ωραία ενέργεια του αντιπάλου, πλάσαρε ιδανικά τον Σκαμπύλη

18′ Αποβολή για τον Σάββα που ανέκοψε επιθετική προσπάθεια του αντιπάλου. Για λίγο με παίκτη λιγότερο η ομάδα μας

Λήξη ημιχρόνου

Έναρξη β’ ημιχρόνου

21′ Καλή προϋπόθεση ευκαιρίας με τον Μαντέλι

-Η ΟΜΟΝΟΙΑ συνεχίζει κανονικά με 5 παίκτες, καθώς στο Φούτσαλ η ομάδα που δέχεται κόκκινη αγωνίζεται για λίγα λεπτά με 4

23′ Τραυματίστηκε ο Μάνος μετά από κόντρα με αντίπαλο και μάλλον δεν συνεχίζει

24′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό, με τον Αλεξίου να προλαβαίνει τον αντίπαλο προ κενής εστίας

28′ Απαντάει η ομάδα μας με τον Γιάννο Ιωάννου να επιχειρεί να κρεμάσει τον αντίπαλο πορτιέρο και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

29′ Ισοφαρίζει σε 3-3 ο Εθνικός μετά από μια υποδειγματική αντεπίθεση

-Επιστρέφει ο Μάνος και συνεχίζει κανονικά

30′ Δυνατό σουτ του Μαντέλι, μόλις άουτ η μπάλα

30′ Νέα ευκαιρία αυτή τη φορά με τον Βάντερσον, με μακρινό σουτ η μπάλα κτύπησε στη συμβολή των δοκαριών

-8 λεπτά πριν από το φινάλε παραμένει το 3-3, με την ομάδα μας να προσπαθεί να πάρει και πάλι προβάδισμα

35′ Δεύτερο δοκάρι με τον Μαντέλι, με σουτ εκτός περιοχής

36′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ 3-4 με τον Μαντέλι

-Υποδειγματική αντεπίθεση για την ομάδα μας και με τους φουτσαλιστές να κάνουν μια ωραία συνεργασία, τελευταίος στην μπάλα ο Μαντέλι που τελείωσε ιδανικά τη φάση

38′ ΓΚΟΟΟΟΛ 3-5 και πάλι με τον Μαντέλι

-Εξαιρετικό γκολ από τον Βραζιλιάνο που πήρε την μπάλα από την άμυνα και πέρασε 2 αντιπάλους και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

39′ ΓΚΟΟΟΟΛ 3-6 χατ-τρικ Μαντέλι

– Ο Εθνικός παίζει με flying goalkeeper και ο Βραζιλιάνος από το κέντρο με την εστία άδεια, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

40′ ΓΚΟΟΟΛ στο φινάλε και 3-7 με τον Αλεξίου

-Με τον χρόνο να τελειώνει ο Αλεξίου επιχείρησε το σουτ και η μπάλα κατέληξε στο πλεκτό

-Τέλος αγώνα. Νίκη 3-7 για την ΟΜΟΝΟΙΑ