Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Κακή εμφάνιση και ήττα από τον Εθνικό Λατσιών

Κακή εμφάνιση και ήττα από τον Εθνικό Λατσιών

Η ΟΜΟΝΟΙΑ πραγματοποιώντας μια κακή εμφάνιση, γνώρισε την ήττα με 8-4 από τον Εθνικό, που ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά και έτσι θα οδηγηθούμε σε τρίτο παιχνίδι. Σκόρερ για τους «πράσινους» οι Γ. Ιωάννου (3) και Μανώλη.

Με αρκετά λάθη ξεκίνησε τον αγώνα η ΟΜΟΝΟΙΑ και το πλήρωσε ακριβά με τρία απανωτά γκολ από τον αντίπαλο. Στη συνέχεια έπαιζε με 5 και βάζοντας πίεση κατάφερε να μειώσει με δύο γκολ του Ιωάννου, ωστόσο δέχθηκε και τέταρτο καθώς παίζοντας με flying goalkeeper η εστία ήταν κενή. Προς τη λήξη του ημιχρόνου η ομάδα μας μείωσε ξανά με ένα τρίτο γκολ του Ιωάννου. Μετά την ανάπαυλα η ομάδα μας ξεκίνησε και πάλι με πολλά λάθη, με τον Εθνικό να βάζει άλλα δύο γκολ εκμεταλλευόμενος τις αδράνειες στην άμυνα των «πρασίνων». Η ΟΜΟΝΟΙΑ στη συνέχεια αύξησε την πίεση και μείωσε ξανά, αυτή τη φορά με τον Μάνο, ενώ έχασε πολλές ευκαιρίες με αποκορύφωμα το χαμένο πέναλτι του Μαντέλι. Η πίεση δεν απέφερε καρπούς, ενώ άλλα δύο γκολ του Εθνικού προς το φινάλε διαμόρφωσαν το τελικό 8-4.

Κακή εμφάνιση από τους φουτσαλιστές σήμερα που υποτίμησαν τον αντίπαλο και κάνοντας πολλά λάθη γνώρισαν την ήττα. Πλέον οδηγούμαστε σε τρίτο παιχνίδι το όποιο όποια ομάδα κερδίσει θα περάσει στα ημιτελικά του Πρωταθλήματος.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1′ Έναρξη αγώνα

3′ Μεγάλη φάση με τον Αλεξίου να βρίσκεται σε καλή θέση και να στέλνει τη μπάλα άουτ

4′ Σουτ του Σέζαρ από πλάγια θέση, στην εξωτερική μεριά των δικτύων

7′ Καλή στιγμή για τον Εθνικό, αποκρούει σε τετ-α-τετ ο Στυλιανού

7′ ΓΚΟΛ 1-0 για τον Εθνικό με κοντινή προβολή

8′ ΓΚΟΛ 2-0 και πάλι για τον Εθνικό με γρήγορη αντεπίθεση, ενώ η ΟΜΟΝΟΙΑ έχει χάσει ευκαιρία προηγουμένως

9′ ΓΚΟΛ 3-0 για τον Εθνικό μετά από λάθος στην άμυνα. Η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν είναι καλή και ο αντίπαλο εκμεταλλεύεται όλα της τα λάθη

11′ ΓΚΟΟΟΟΛ 3-1 μειώνει η ομάδα μας με τον Γ. Ιωάννου, μετά από πολύ όμορφο συνδυασμό

12′ ΓΚΟΟΟΟΛ 3-2 και πάλι με τον Γιάννο Ιωάννου, με πανομοιότυπο τρόπο όπως στο πρώτο τέρμα

15′ Τεράστια ευκαιρία με τον Γ. Ιωάννου που βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, στόπαρε και έκανε το σουτ με τον αντίπαλο πορτιέρο να διώχνει σε κόρνερ. Ακούμπησε και στο δοκάρι η μπάλα

19′ Φοβερή ευκαιρία με τον Μανώλη που δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Έκρυψαν την μπάλα σε αυτή τη φάση οι «πράσινοι»

20′ ΓΚΟΛ 4-2 για τον Εθνικό σε κενή εστία, αφού η ομάδα μας παίζει με flying goalkeeper

20′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ 4-3 και πάλι με τον Ιωάννου που πετυχαίνει χατ-τρικ, παίρνοντας το ριμπάουντ μετά από διώξιμο και στέλνοντας τη μπάλα στο πλεχτό

-Λήξη ημιχρόνου

21′ Έναρξη β’ ημιχρόνου

22′ Μεγάλη απόκρουση του Στυλιανού σε κόρνερ

22′ ΓΚΟΛ 5-3 για τον Εθνικό, στην εκτέλεση του κόρνερ αδικαιολόγητα μόνος στο δεύτερο δοκάρι ο αντίπαλος

23′ Σουτ μακρινό του Σέζαρ, αποκρούει σε κόρνερ ο αντίπαλος πορτιέρο

24′ Τεράστια ευκαιρία με τον Μαντέλι σε κενή εστία να στέλνει τη μπάλα άουτ

28′ ΓΚΟΛ 6-3 για τον Εθνικό μετά από νέα αδράνεια στην άμυνα. Οι «πράσινοι» δεν είναι συγκεντρωμένοι σήμερα

31′ ΓΚΟΟΟΟΛ 6-4 με τον Μάνο μετά από ωραία συνεργασία

33′ Ευκαιρία με τον Μάρκο Ιωάννου που αστοχεί από κοντά

34′ Πολύ καλή στιγμή με τον Γιάννου Ιωάννου, να περνά δύο αντιπάλους αλλά να πλασάρει πάνω στον πορτιέρο που μάζεψε

35′ Σουτ του Μαντέλι από μακριά, αποκρούει ο αντίπαλος γκολκίπερ

36′ Χαμένο πέναλτι από τον Μαντέλι

37′ ΓΚΟΛ 7-4 για τον Εθνικό, μετά από αντεπίθεση

39′ Διπλό δοκάρι για τον αντίπαλο και πάλι από αντεπίθεση. Μετά από διπλή προσπάθεια των αντιπάλων η μπάλα βρήκε δύο φορές το δοκάρι

40′ ΓΚΟΛ 8-4 για τον Εθνικό που και πάλι με αντεπίθεση σκοτώνει την άμυνα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ

-Τέλος αγώνα. Ήττα με 8-4 για την ομάδα μας