Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Νίκησε και έκανε το 1-0

Νίκησε και έκανε το 1-0

Η ΟΜΟΝΟΙΑ επικράτησε με 5-0 του Εθνικού Λατσιών για τα προημιτελικά της β’ φάσης του Πρωταθλήματος και έκανε το 1-0 στη σειρά. Σκόρερ οι Μανώλη (2), Σέζαρ, Αλεξίου και ένα αυτογκόλ.

Το παιχνίδι δεν χρήζει ιδιαίτερης κριτικής καθώς η διαφορά ποιότητας των δύο ομάδων είναι μεγάλη και φάνηκε στο παρκέ. Στο πρώτο μέρος ομάδα μας πέτυχε δύο γρήγορα γκολ και έφερε το παιχνίδι από νωρίς τα μέτρα της, ενώ είχε κι άλλες ευκαιρίες να πετύχει περισσότερα τέρματα. Μετά την ανάπαυλα πέτυχε ξανά γρήγορα γκολ, τρία για την ακρίβεια και ουσιαστικά εκεί τελείωσαν όλα. Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και το σκορ παρέμεινε στο 5-0 με την ΟΜΟΝΟΙΑ να παίρνει τη νίκη.

Η ομάδα μας πήρε το ζητούμενο και έκανε το πρώτο βήμα πρόκρισης. Πλέον θα θέλει άλλη μια νίκη στο επόμενο παιχνίδι στα Λατσιά και έτσι να πάρει την πρόκριση για τους «4».

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1′ Έναρξη αγώνα

2′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ με το Μάνο. Η ομάδα μας ανοίγει το σκορ με το καλημέρα, με τον Μανώλη να πλασάρει ιδανικά για το 1-0

5′ ΓΚΟΟΟΟΛ 2-0 μετά από αυτογκόλ του αντιπάλου. Η ομάδα μας φαίνεται να καθαρίζει από νωρίς το παιχνίδι

-13ο λεπτό στο παιχνίδι με την ομάδα μας να έχει την υπεροχή και να διαχειρίζεται το υπέρ της προβάδισμα

Τέλος ημιχρόνου με την ομάδα μας να προηγείται με 2-0 και να έχει κάποιες ευκαιρίες να πετύχει και τρίτο γκολ

Έναρξη β’ ημιχρόνου

23′ ΓΚΟΟΟΟΛ 3-0 με ιδανικό τελείωμα του Σέζαρ. Η ΟΜΟΝΟΙΑ απλοποιεί τα πράγματα πετυχαίνοντας και τρίτο γκολ στο παιχνίδι

24′ ΓΚΟΟΟΟΛ 4-0 Μανώλη και πάλι. Μέσα σε 1 λεπτό η ομάδα μας πετυχαίνει δύο γκολ και ουσιαστικά σφραγίζει τη νίκη

28′ ΓΚΟΟΟΟΛ 5-0 με τον Αλεξίου αυτή τη φορά. Οι «πράσινοι» έχουν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και φτάνουν σε πέμπτο γκολ

39′ Δοκάρι με τον Μάνο που έφτασε κοντά στο χατ-τρικ

Τέλος αγώνα. Νίκη με 5-0 για την ΟΜΟΝΟΙΑ