Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Δέχθηκε την ήττα με γκολ στις καθυστερήσεις

Δέχθηκε την ήττα με γκολ στις καθυστερήσεις

Την ήττα με 2-1 από την ομάδα Apollon Ladies δέχθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Γυναικείου Πρωταθλήματος. Οι “πράσινες” αν και τα έδωσαν όλα στον αγωνιστικό χώρο, δεν κατάφεραν να έχουν βαθμολογικό κέρδος στον πρώτο τους αγώνα στη σεζόν. Το νικητήριο γκολ για τη μόνιμη Πρωταθλήτρια, ομάδα του Απόλλωνα, σημείωσε στις καθυστερήσεις η Παρασκευούλλα Αντωνίου. Το σκορ στον αγώνα είχε ανοίξει η Κωνσταντίνα Παφίτη στο 6′ και η ισοφάριση για το “τριφύλλι” ήρθε στο 17′ από την Εύη Ιωνά.

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τις: ΜΑΡΙΑ ΜΑΤΘΑΙΟΥ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΡΗΓΑ, ΧΡΥΣΤΑΛΛΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ, ΜΙΚΑΕΛΑ ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΥ, ΣΤΑΥΡΟΥΛΛΑ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ (27′ IVANA TANEVA), ΜΑΡΙΑ ΤΟΥΜΑΖΟΥ, ΕΛΕΝΗ ΤΟΥΜΠΗ, EYH IΩΝΑ, ΣΑΡΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ (81′ ΧΑΡΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ), ΜΥΡΟΦΟΡΑ ΤΟΥΜΑΖΟΥ (55′ ΘΕΟΔΩΡΑ ΜΟΔΕΣΤΟΥ), ΞΕΝΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ.