Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Έριξαν “8άρα” οι “πράσινες”

Έριξαν “8άρα” οι “πράσινες”

Επιστροφή στις νίκες για τη Γυναικεία ομάδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, που στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος κέρδισε με το εντυπωσιακό 8-0 την Champions Ύψωνα. Αυτό ήταν το πέμπτο “τρίποντο” σε οκτώ αγώνες για τις “πράσινες”, που βρίσκονται στην 4η θέση και στο -9 από την αλάνθαστη ομάδα των Apollon Ladies.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό η πρώτη σκόρερ της ομάδας μας, Εύη Ιωνά. Στο 18′ σκόραρε η Παναγιώτη Ρήγα για το 2-0, ενώ σε ένα τρίλεπτο, από το 32′ έως το 34′ σημειώθηκαν δύο γκολ. Η Ξένια Γεωργίου έκανε το 3-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ το 4-0 ήρθε από την Παναγιώτα Θεοφίλου. Το ημίχρονο έκλεισε με την ΟΜΟΝΟΙΑ να έχει προβάδισμα πέντε τερμάτων, με την Εύη Ιωνά να σκοράρει στο 38′. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, στο 51′, η Θεοδώρα Μοδέστου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 6-0, ενώ στο 68′ η ίδια παίκτρια πέτυχε το δεύτερο προσωπικό της γκολ στο ματς. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με την Εύη Ιωνά, που έκανε χατ-τρικ.