Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Σημαντική νίκη στα Κοκκινοχώρια

Σημαντική νίκη στα Κοκκινοχώρια

Με τους τρεις βαθμούς έφυγε από τα Κοκκινοχώρια η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος. Η ομάδα μας επικράτησε με 2-1 της ΑΕΚ Κοκκινοχωρίων, που βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας. Μια πιο πάνω με 24 βαθμούς είναι οι “πράσινες”, που έχουν εννιά λιγότερους από την ομάδα που προπορεύεται.

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ, όμως με την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 47′ η Χαρά Χαραλάμπους έκανε το 0-1 για το “τριφύλλι”. Δεν κράτησε για πολύ όμως το προβάδισμα, αφού έξι λεπτά αργότερα οι γηπεδούχος ομάδα έφτασε στην ισοφάριση. Στις 61ο λεπτό όμως η Ελίνα Παναγιώτου σκόραρε για την ΟΜΟΝΟΙΑ, κάνοντας το 2-1, που παρέμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα.