Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Την τρίτη φορά το κράτησε!

Την τρίτη φορά το κράτησε!

Τη νίκη επί της Χρυσομηλιάς Αγίου Αμβροσίου Κερύνειας πανηγύρισε η ΟΜΟΝΟΙΑ, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του Γυναικείου Πρωταθλήματος. Οι “πράσινες” κέρδισαν εκτός έδρας την αντίπαλο τους με 3-2 και βρίσκονται στην 4η θέση της βαθμολογίες με 27 βαθμούς.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 43′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι τις Μαρίνας Πιερή. Οι γηπεδούχος ομάδα έφτασε στην ισοφάριση με γκολ στο 64′, όμως ένα λεπτό αργότερα η Πιερή με το δεύτερο προσωπικό της τέρμα στο ματς έδωσε προβάδισμα στην ΟΜΟΝΟΙΑ. Στο 73′ όμως ήρθε εκ νέου ισοφάριση, για να έρθει η Μικαέλα Κλεοβούλου ένα δεκάλεπτο αργότερα και να κάνει το 3-2, χαρίζοντας τη νίκη στο “τριφύλλι”. Την τρίτη φορά λοιπόν που πήρε προβάδισμα η ομάδα μας το κράτησε και πρόσθεσε τρεις βαθμούς στη συγκομιδή της.