Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Βαριά ήττα στην πρεμιέρα

Βαριά ήττα στην πρεμιέρα

Με τη βαριά εντός έδρας ήττα με σκορ 9-0 ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ΟΜΟΝΟΙΑ στο γυναικείο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου. Ανώτερη καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης η Barcelona FA, έδειξε πως υπάρχει διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες. Οι “πράσινες” έμειναν μόλις στο 3ο λεπτό πίσω στο σκορ, ενώ πριν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο η αντίπαλος διπλασίασε τα τέρματα της. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 0-5, ενώ οι φιλοξενούμενες μπήκαν δυνατά στην επανάληψη σημειώνοντας τρία γκολ, ενώ με ακόμη ένα γκολ στο φινάλε διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Αν και είναι νωρίς για να λεχθεί κάτι, από τα αποτελέσματα και των υπολοίπων αναμετρήσεων της 1ης αγωνιστικής, αντιλαμβάνεται κανείς πως υπάρχει μια τριάδα ομάδων που είναι πιο δυνατές από τις υπόλοιπες. Όπως και να το κάνουμε, στο γυναικείο πρωτάθλημα παίζει τεράστιο ρόλο η ενίσχυση από το εξωτερικό και η αντίπαλος μας είχε πέντε ξένες, ενώ στο “τριφύλλι” καμία. Στην ΟΜΟΝΟΙΑ υπάρχει μακροπρόθεσμο πλάνο, που περιλαμβάνει τη διατήρηση ενός κορμού γηγενών παικτριών και στα επόμενα χρόνια θα υπάρξει ενίσχυση με στόχο τη διεκδίκηση του τίτλου.