Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Άντεξε μέχρι το 40′

Άντεξε μέχρι το 40′

Βαριά ήττα υπέστη η Γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα του συλλόγου, που έχασε με 11-1 από την Α.Ε. Αμμοχώστου. Μέχρι το 40′ δεν είχε επιτευχθεί γκολ, όμως σε εκείνο το σημείο η γηπεδούχος ομάδα άνοιξε το σκορ και ακολούθησαν άλλα δύο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Με την έναρξη της επανάληψης ήταν καταιγιστική η αντίπαλος της ομάδας μας, με την ΟΜΟΝΟΙΑ να μην μπορεί να ακολουθήσει το ρυθμό της. Το μοναδικό τέρμα της ομάδας μας σημείωσε η Νάσια Γεωργίου στο 88ο λεπτό.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ παρέμεινε έτσι στους εφτά βαθμούς, έχοντας δώσει ισάριθμα ματς. Για το τέλος του πρώτου γύρου απομένουν δύο αναμετρήσεις, με το επόμενο να είναι με την Πάφια εκτός έδρας την ερχόμενη Κυριακή. Δύο εβδομάδες από εκείνο το παιχνίδι θα διεξαχθεί ο αγώνας με την ουραγό Champions Ύψωνα, επίσης εκτός έδρας.