Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Σπουδαία νίκη από τις παθιασμένες “πράσινες”, παρουσία του 12ου παίκτη

Σπουδαία νίκη από τις παθιασμένες “πράσινες”, παρουσία του 12ου παίκτη

Μια σπουδαία νίκη πέτυχε η Γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, που επικράτησε με 3-1 της Λευκοθέας, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος. Οι “πράσινες” παρουσιάστηκαν παθιασμένες, δίνοντας τα όλα στο χορτάρι και πήραν δίκαια το “τρίποντο”. Παρουσία του 12ου παίκτη της ομάδας μας διεξήχθη η αναμέτρηση, κάτι που έδωσε ώθηση στις παίκτριες του “τριφυλλιού” και κατάφεραν να πάρουν το ζητούμενο.

Το σκορ άνοιξε η Παναγιώτα Ρήγα στο 11ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ λίγο εκτός περιοχής, δίνοντας στην ΟΜΟΝΟΙΑ το προβάδισμα. Οι φιλοξενούμενες έφτασαν στην ισοφάριση στο 37ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και το 1-1 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες του προπονητή τους, οι “πράσινες” πήραν ξανά το προβάδισμα στο 67′, όταν η Ivana Taneva έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με κοντινό πλασέ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με όμορφο γκολ της Μικαέλας Κλεοβούλου στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης:

Η ΟΜΟΝΟΙΑ μείωσε τη διαφορά από τη Λευκοθέα στους τρεις βαθμούς και ίσως την ερχόμενη αγωνιστική την πιάσει στην 4η θέση. Η ομάδα μας την Κυριακή 11 Μαρτίου αντιμετωπίζει τον ουραγό Απόλλων Λυμπιών, ενώ η Λευκοθέα παίζει κόντρα στις Apollon Ladies.