Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Άγγιξε την 4άδα με σπουδαίο “διπλό” στην Πάφο

Άγγιξε την 4άδα με σπουδαίο “διπλό” στην Πάφο

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ απέναντι στην Πάφια, με τελικό σκορ 2-3, που σημειώθηκε με ανατροπή. Το παιχνίδι αφορούσε την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος, με τις “πράσινες” να αγγίζουν την 4άδα και στο φινάλε οι πιθανότητες είναι υπέρ τους και να την καταλάβουν.

Η Σάρα Παπαδοπούλου σκόραρε δις ενώ το άλλο γκολ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ σκόραρε η Λιάνα Γεωργίου. Οι γηπεδούχες προηγήθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό και στο 19 η Σάρα ισοφάρισε στο σκορ, όμως η ομάδα της Πάφου εφτά λεπτά λεπτά πήρε πάλι το προβάδισμα. Στο 71′ η Γεωργίου ισοφάρισε εκ νέου και εφτά λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λέπτου η Παπαδοπούλου βρήκε πάλι δίχτυα, βάζοντας μπροστά στο σκορ την ΟΜΟΝΟΙΑ, που το κράτησε μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ κυνηγάει την 4η Λευκοθέα που βρίσκεται ένα πόντο πιο πάνω και ευελπιστεί σε στραβοπάτημα της την τελευταία αγωνιστική για να την προσπεράσει και να τερματίσει στην τέταρτη θέση. Προϋπόθεση βέβαια είναι η νίκη της ομάδας μας απέναντι στην Champions Ύψωνα, στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς. Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 15 Απριλίου στην έδρα μας.

Άξια αναφοράς είναι η παρουσία και η στήριξη της Θύρας 9 στο σημερινό παιχνίδι, με στελέχη από Λεμεσό και Πάφο να δίνουν το παρόν του.

Η σχετική ανάρτηση από τους οργανωμένους:

“Μπράβο στην γυναικεία ΟΜΟΝΟΙΑ για την μεγάλη νίκη σήμερα στην Πάφο. Μπράβο και στα στελέχη μας από Πάφο και Λεμεσό για την δυναμική τους παρουσία.