Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Πρόκριση στους “8” του Κυπέλλου με “πεντάρα”

Πρόκριση στους “8” του Κυπέλλου με “πεντάρα”

Μια βδομάδα μετά την ολοκλήρωση του Πρωταθλήματος Γυναικών, η ΟΜΟΝΟΙΑ ρίχτηκε στη μάχη του Κυπέλλου. Η ομάδα μας στο πλαίσιο του πρώτου γύρου στη διοργάνωση αντιμετώπισε εντός έδρας τη Λευκοθέα, την οποία νίκησε με 5-1. Πρόκριση στους “8” για τις “πράσινες” λοιπόν και μάλιστα με “πεντάρα” σε μια δυνατή αντίπαλο. Πλέον στο “τριφύλλι” βλέπουν τα προημιτελικά, εκεί όπου περιμένει η Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου Κερύνειας.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Ολυμπιάς Λυμπιών τελείωσε χωρίς γκολ, όμως με την έναρξη της επανάληψης η ΟΜΟΝΟΙΑ επιβλήθηκε της αντιπάλου. Στο 47′ η Φωτεινή Ανδρονίκου άνοιξε το σκορ και εννέα λεπτά αργότερα η ίδια παίκτρια διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. Στο 70′ η Μικαέλα Κλεοβούλου ανέβασε περισσότερο το δείκτη του σκορ, ενώ εφτά λεπτά μετά δίχτυα βρήκε και η Σάρα Παπαδοπούλου. Στο 90′ σκόρερ χρίστηκε και η Ελίνα Παναγιώτου, ενώ το τελικό αποτέλεσμα ήρθε στις καθυστερήσεις με γκολ από τις φιλοξενούμενες.