Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ Νίκες για Ανόρθωση και Παφιακό

Νίκες για Ανόρθωση και Παφιακό

dsc_0101

Σημαντική νίκη του Planet Adventure Παφιακού επί της Ολυμπιάδας Φρενάρους με 3-0 σετ. Η φιλοξενούμενη ομάδα αντιστάθηκε πολύ στο πρώτο και στο τρίτο σετ, οι παίκτες του Planet Adventure Παφιακού φάνηκαν πιο ψύχραιμοι και κέρδισαν τα σετ με αποτέλεσμα να φθάσουν σε μιά καθαρή νίκη με 3-0. Μια νίκη που τους δίνει το δικαίωμα να ελπίζουν πολύ σε καλύτερη συνέχεια. Τα σετ που έδωσαν την νίκη στους γηπεδούχους 25-23, 25-17, 26-24.

Παφιακός (Χριστάκης Παναγίδης): Μασιάς, Ραζνάτοβιτς, Σπηλιόπουλος, Σίμοβιτς, Σαββίδης, Περρέϊρα (λίμπερο) Παπαχριστοδούλου (Κόκκινος)
Ολυμπιάς Φρ.(Ντιμίτρι Λέτσιεφ): Κωνσταντίνου, Στ.Γκεοργκίεφ, Μιλοβάνοβιτς, Δαμ.Δημητρίου, Γιάννου, Ι.Γκεοργκίεφ (λίμπερο) Γεωργίου (Σαράντης, Δημ Δημητρίου)

Η Ανόρθωσις παίζοντας χωρίς τον βασικό της πασαδόρο (Οικονομίδης) νίκησε εκτός έδρας την Ολυμπιάδα Νεάπολης με 3-0 και συνεχίζει να οδηγεί αήττητη την κούρσα του πρωταθλήματος. Για μια ακόμα αγωνιστική οι παίκτες της Ολυμπιάδας στάθηκαν αξιοπρεπώς στο γήπεδο και με λίγη τύχη μπορούσαν να έπαιρναν και σετ από τον αγώνα. Από την άλλη οι παίκτες του Μάριου Κοντού έδειξαν την απαιτούμενη σοβαρότητα και πήραν μια καθαρή νίκη με 3-0. Τα σετ: 25-17, 25-23, 25-16.

Ολυμπιάδα Ν.(Κώστας Φαούτας): Πάρπας, Σπανιάς, Αναστασιάδης, Κυριάκου, Α.Χαραλάμπους, Φαούτας, (λίμπερο) Παπαστεριανός, Ευριπίδου (Στ.Χαραλάμπους)
Ανόρθωσις (Μάριος Κοντός): Γ.Χρυσοστόμου, Π.Χρυσοστόμου, Μοντόγια, Παναγιωτίδης, Κοντός, Πλατρίτης, Σμιθ (λίμπερο) Αντωνίου, Χαραλαμπίδης (Σαββίδης, Αγαθοκλέους)