Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Σε καλό δρόμο η πετοσφαιρική ΟΜΟΝΟΙΑ

Σε καλό δρόμο η πετοσφαιρική ΟΜΟΝΟΙΑ

img_1103

Ευχαριστημένοι είναι στην πετοσφαιρική ΟΜΟΝΟΙΑ από την νέα καλή εμφάνιση της ομάδας που συνδυάστηκε με νίκη επί της Ανόρθωσης στο “Θεμιστόκλειο” με 3-2 σετ!

Οι πράσινοι του Σάββα Σάββα μέτρησαν ψες τις δυνάμεις τους κόντρα σε μια ομάδα που κάθε σεζόν έχει σαν στόχο το πρωτάθλημα και πέρασαν με επιτυχία το φιλικό τους τεστ.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ πήρε το πρώτο σετ με 22-25, με την Ανόρθωση να απαντάει στο δεύτερο με 25-23 και να ισοφαρίζει σε 1-1. Οι παίκτες του Σάββα πήραν ξανά το προβάδισμα όταν έφτασαν στο 23-25, όμως η Ανόρθωση με το ίδιο σκορ πήρε το 4ο σετ. Το παιχνίδι κρίθηκε στο τάι μπρέικ με τους πράσινους να το κατακτούν με 15-9.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ ξεκίνησε τον αγώνα με τους Ρεινάλντο και Κόλα (ακραίοι), Αντωνιάδη και Ζικάκη (κεντρικούς), Μπόσνιτζ (πασαδόρο) και Καρντόσο (διαγώνιο). Σαν αλλαγή πέρασαν Αποστόλου και Πετρακίδης.

Επόμενο φιλικό για την ομάδα του Σάββα Σάββα και τελευταίο πριν το πρωτάθλημα, την ερχόμενη Παρασκευή, με αντίπαλο τον Παφιακό στην Πάφο.