Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Περήφανοι για την ομάδα του Σάββα

Περήφανοι για την ομάδα του Σάββα

12318532_10205492329763497_1054028513_o (1)

Συνεχίζουν να κρατάνε την πράσινη σημαία ψηλά. Η ομάδα του Σάββα Σάββα τιμάει το τριφύλλι και μας κάνει να νιώθουμε μεγάλη περηφάνια. Μπορεί να μην νίκησε την σπουδαία αντίπαλο της, όμως κατάφερε να ακουστεί το όνομα της ομάδας μέσω της συμμετοχής της στις κορυφαίες 16 ομάδες του CEV Cup.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ θα μπορούσε ακόμα και να κερδίσει τον αγώνα εάν απέφευγε τα λάθη στα κρίσιμα σημεία του αγώνα.

Man of the Match ο Αχιλλέας

Ο Αχιλλέας Πετρακίδης αναδείχθηκε ο κορυφαίος του αγώνα με 13 Points και 3 Break Point και τον Άγγελο να ακολουθεί με 11-4. Ο Αχιλλέας ήταν ο παίκτης και με τα περισσότερα καρφιά στον αγώνα καθώς πέτυχε 12 πόντους με αυτό τον τρόπο.

Δυνατοί στην υποδοχή

Ο Ρέι ήταν ο παίκτης με τις περισσότερες επιτυχημένες υποδοχές. Ο Βραζιλιάνος με 44% Perfect Reception ήταν στην πρώτη θέση της σχετικής λίστας των στατιστικών.

12319244_10207805201549665_952596554_n (1)

Η σωστή αντίδραση

Εκπληκτική ήταν στο πρώτο σετ η ομάδα μας και πάντα αντιδρούσε σωστά όταν ο αντίπαλος άρχισε μία αντεπίθεση. Στο πιο κρίσιμο σημείο όμως δυστυχώς οι Ισπανοί πήραν το προβάδισμα. Η ΟΜΟΝΟΙΑ έφτασε στο 19-21 αλλά η Τερουέλ είχε την απάντηση και εκμεταλλεύτηκε κάποια λάθη που έγιναν.

Το τρελό σερί

Η τελευταία προσπάθεια για κέρδος στον αγώνα έγινε στα τελευταία στάδια του 2ου σετ. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν πίσω με 22-15 και μέσα σε 4 λεπτά έφτασε στο 22-20. Το σετ πήραν οι αντίπαλοι με 25-22.

Η πρόκριση κρίνεται στη Λευκωσία

Οι Ισπανοί πήραν προβάδισμα με 3 πόντους και η ΟΜΟΝΟΙΑ πρέπει να νικήσει στο Ελευθερία με 3-0 ή 3-1 και να το οδηγήσει την πρόκριση στο golden set.

Περισσότερες λεπτομέρειες για τον αγώνα εδώ.