Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ Επικράτησε στο ντέρμπι και ισοφάρισε στις νίκες: ΟΜΟΝΟΙΑ-Παφιακός 3-1

Επικράτησε στο ντέρμπι και ισοφάρισε στις νίκες: ΟΜΟΝΟΙΑ-Παφιακός 3-1

Σπουδαία επικράτηση σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι που έγινε στο “Ελευθερία” κόντρα στον Παφιακό πέτυχε η ΟΜΟΝΟΙΑ, ισοφαρίζοντας έτσι σε 1-1 στις νίκες. Η ομάδα της Πάφου ναι μεν βρίσκεται στην κορυφή και το +4 από το “τριφύλλι”, όμως στην επόμενη φάση ο τίτλος θα κριθεί σε play-off και δεν θα μεταφερθεί η βαθμολογία.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ και οι “πράσινοι” ισοφάρισαν. Ακολούθως πήραν προβάδισμα άνετα στο 3ο σετ, ενώ το τελευταίο σέτ ήταν απίθανο. Η ομάδα του Σάββα έδειξε καρδιά πρωταθλήτριας και με ανατροπή έφτασε στη νίκη με 3-1.

Η εξέλιξη του σκορ:

4ο σετ: 1-0, 3-2, 6-3, 9-9, 11-13, 14-16, 16-19, 18-22, 20-23, 23-24, 24-24, 27-25.