Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ Σημαντικό τρίποντο στη Δερύνεια: Αναγέννηση-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-3 σετ

Σημαντικό τρίποντο στη Δερύνεια: Αναγέννηση-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-3 σετ

Σημαντική νίκη πέτυχε εκτός έδρας απόψε η ομάδα μας. Οι πράσινοι επικράτησαν της Αναγέννησης Δερύνειας με 1-3 σετ και πήραν μεγάλης σημασίας τρίποντο που τους ανεβάζει στην κορυφή μαζί με τον Παφιακό. Το “τριφύλλι” ήταν ανώτερο από τον αντίπαλο του και κατάφερε να φύγει από τη Δερύνεια με το ζητούμενο και πλέον ανέβηκε στην πρώτη θέση, εκεί που συγκατοικεί με την ομάδα από την οποία δέχθηκε τη μοναδική ήττα φέτος.

Η ομάδα του Καλμαζίδη είχε τον έλεγχο σε όλα τα σετ. Στο πρώτο κατάφερε να κτίσει διαφορά στο 2ο τεχνικό τάιμ άουτ (11-16) και να το κατακτήσει τελικά το σετ με 17-25. Στο δεύτερο σετ παρότι μπήκε δυνατά ο αντίπαλος, η ομάδα μας έκτισε ξανά διαφορά 5-6 πόντων την οποία διατήρησε στο μεγαλύτερο διάστημα του σετ. Τελικά το 0-2 ήρθε με 19-25.

Η ομάδα της Δερύνειας κατάφερε να μειώσει στα σετ, κερδίζοντας το 3ο στο οποίο ήταν καλύτερη, με σκορ 25-21, αφού εκμεταλλεύτηκε κάποια λάθη των πράσινων. Στο τέταρτο σετ έγιναν διορθώσεις με το τριφύλλι να είναι πιο προσεκτικό και με ψυχραιμία να το κατακτάει και μαζί το πολύτιμο τρίποντο με σκορ 23-25