Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ Πήρε δεύτερη νίκη και πέρασε στα ημιτελικά: ΑΕ Καραβά-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-3

Πήρε δεύτερη νίκη και πέρασε στα ημιτελικά: ΑΕ Καραβά-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-3

Με δεύτερη νίκη συνοδεύτηκε η πρόκριση της ομάδας μας στα ημιτελικά του Κυπέλλου, αφού νίκησε εκτός έδρας την ΑΕ Καραβά με 0-3. Η ΟΜΟΝΟΙΑ αναμένει αντίπαλο ο οποίος θα προκύψει από την αναμέτρηση Αναγέννηση-Ανόρθωση.

Καθ’ όλη τη διάρκεια της χρονιάς φάνηκε ότι ΟΜΟΝΟΙΑ και ΑΕΚ έχουν διαφορά στην ποιότητα και αυτό αποτυπώθηκε και στις αναμετρήσεις του Κυπέλλου. Η ομάδα μας νίκησε σχετικά εύκολα τον πρώτο αγώνα ενώ σφράγισε την πρόκριση με δεύτερη νίκη στο σπίτι του αντιπάλου. Το τριφύλλι κέρδισε και στα 2 παιχνίδια με το καθαρό 3-0.

Όσο αφορά το παιχνίδι, η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν κυρίαρχος και όσες φορές δοκίμασε η ΑΕΚ να πιέσει στο σκορ, η ομάδα μας είχε την απάντηση. Το πρώτο σετ ήταν μονόλογος με την ομάδα μας να κερδίζει 15-25 ενώ στο δεύτερο η ΑΕΚ πάλεψε περισσότερο, χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα αφού κατέληξε και πάλι στην ομάδα μας με 21-25. Το τρίτο σετ ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα καθώς η πρόκριση είχε ήδη κριθεί, με το σετ να καταλήγει στους πράσινους με  24-26.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ μαθαίνει αντίπαλο για την ημιτελική φάση την Παρασκευή, ημέρα που διεξάγεται ο επαναληπτικός του ζευγαριού Αναγέννηση-Ανόρθωση.