Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ Εκτός έδρας νίκη και προβάδισμα πρόκρισης: Ανόρθωση-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-3

Εκτός έδρας νίκη και προβάδισμα πρόκρισης: Ανόρθωση-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-3

Σαφέστατο προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Κυπέλλου έχει η ΟΜΟΝΟΙΑ, μετά τη σημερινή εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Ανόρθωση με 0-3 σετ. Έτσι, η ομάδα μας μετατρέπεται σε απόλυτο φαβορί για να περάσει στο μεγάλο τελικό.

Στο πρώτο ημίχρονο οι «πράσινοι» ήταν πραγματικά καταιγιστικοί, αφού η Ανόρθωση άντεξε μόνο στο ξεκίνημα, με την ομάδα μας στη συνέχεια να τρέχει ένα σερί 16 (!) πόντων και να τελειώνει το σετ με 11-25. Στο επόμενο σετ, οι πετοσφαιριστές μας πήραν από την αρχή ένα προβάδισμα 5 πόντων και προς το τέλος το αύξησαν, με το σκορ να κλείνει στο 15-25. Στο τελευταίο σετ, η ομάδα της Αμμοχώστου πάλεψε αλλά η ανωτερότητα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ δεν άφησε κανένα περιθώριο στην Κυρία για να πάρει κάτι από το σετ, που τέλειωσε με τελικό σκορ 21-25.

Πλέον, η προσοχή στρέφεται στον επαναληπτικό της επόμενης Παρασκευής 20 του μήνα, για να τελειώσει η δουλειά. Η ΟΜΟΝΟΙΑ αν παρουσιαστεί σοβαρή δεν θα έχει κανένα πρόβλημα και θα πάει στον τελικό για να διεκδικήσει το τρόπαιο.