Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Πάλεψε όσο το επέτρεψε ο αντίπαλος

Πάλεψε όσο το επέτρεψε ο αντίπαλος

Την ήττα με 3-0 γνώρισε η ΟΜΟΝΟΙΑ στη Ρωσία από την πανίσχυρη Belogorie, σε ένα αγώνα που αφορούσε τους 16 του CEV Challenge Cup. Η αντίπαλη ομάδα είναι ένα μεγαθήριο στο χώρο, έχοντας πολλούς εγχώριους τίτλους, ενώ είναι και η κάτοχος του περσινού τροπαίου της συγκεκριμένης διοργάνωσης.

Τα πιο πάνω φρόντισε να τα δείξει και στο παρκέ σε όλα τα σετ. Παρότι η ΟΜΟΝΟΙΑ μπήκε καλά και προηγήθηκε με 2-4, οι αντίπαλοι παίκτες ανέβασαν κατακόρυφα απόδοση, γύρισαν το ματς και πήραν το πρώτο σετ με 25-17. Την ίδια κατάληξη είχε και το 2ο, με την ΟΜΟΝΟΙΑ να μένει πίσω από πολύ νωρίς και να μην μπορεί να το διεκδικήσει. Ακόμη μικρότερη αντίσταση έφεραν οι πετοσφαιριστές μας στο τελευταίο σετ, με αυτό να καταλήγει στην αντίπαλη ομάδα με σκορ 25-11.

Το τμήμα κερδίζει εμπειρίες από ευρωπαϊκές διοργανώσεις, το ίδιο και οι παίκτες μας. Μόνο κερδισμένοι μπορούν να νιώθουν όσοι ταξίδεψαν στην μακρινή Ρωσία.