Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Έριξε “7άρα” και μείωσε τη διαφορά από την κορυφή

Έριξε “7άρα” και μείωσε τη διαφορά από την κορυφή

Η ομάδα Νέων επανήλθε στις νίκες και μάλιστα με επιβλητικό τρόπο. Στο πλαίσιο της 8ης αγωιστικής του Πρωταθλήματος, έριξε “7άρα” στον Εθνικό Λατσιών και ανέβηκε στην 4η θέση, μειώνοντας μάλιστα τη διαφορά από την κορυφή στους οκτώ βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 5ο λεπτό και ακολούθησε καταιγισμός τερμάτων από την ΟΜΟΝΟΙΑ, που πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος είχε προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων. Πρώτα ισοφάρισε με τον Μαρίνο Τζιωνή στο 11΄και πέντε λεπτά αργότερα ο Κυριάκος Χριστοδούλου έδωσε προβάδισμα στο “τριφύλλι”. Ακολούθησαν δύο τέρματα από τον Ανδρέα Κατσαντώνη, ενώ ο Κυριάκος Χριστοδούλου τρία λεπτά πριν την ανάπαυλα χρίστηκε πάλι σκόρερ. Στο 66′ ο ίδιος παίκτης βρήκε πάλι δίχτυα, κάνοντας έτσι χατ-τρικ, ενώ στο 78′ ο Κωνσταντίνος Μενοίκου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 7-1′. Στο 80′ οι αντίπαλοι διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.