Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Σταμάτησε το νικηφόρο σερί

Σταμάτησε το νικηφόρο σερί

Το νικηφόρο σερί της φουτσαλικής ομάδας κάτω των 19 ετών έλαβε τέλος, μετά την ισοπαλία στο αιώνιο ντέρμπι. Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων, η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ εξήλθε ισόπαλη 3-3 με το Αποέλ, που κατάφερε να κοντράρει στα ίσα την ομάδα μας. Μετά από απολογισμό έντεκα νικών σε ισάριθμα ματς λοιπόν, οι “πράσινοι” είχαν τις πρώτες τους απώλειες, όμως παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας, με την Ανόρθωση να έχει μειώσει στους τέσσερις βαθμούς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το Αποέλ προηγήθηκε στο 15′ και ο Νικόλας Χαναππάς ισοφάρισε δέκα λεπτά αργότερα, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πέρασαν πάλι μπροστά στο σκορ, με γκολ στο 46′, ενώ τρία λεπτά αργότερα πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων. Ο Μάμας Λοΐζου μείωσε σε 3-2 στο 51′ της αναμέτρησης, ενώ στο 58′, δύο λεπτά δηλαδή πριν το φινάλε, ο Στέφανος Σάββα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.