Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Μπήκε με το δεξί στο 2019

Μπήκε με το δεξί στο 2019

Με νίκη μπήκε στο 2019 το τμήμα φούτσαλ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, καθώς επικράτησε με 5-2 της ΑΜΕΚ Καψάλου και πλησίασε στους τρεις βαθμούς την πρώτη θέση. Το παιχνίδι διεξήχθη στην έδρα της ομάδας μας και αφορούσε την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι φουτσαλιστές μας ήταν σαφώς καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο και πήραν μια δίκαιη νίκη. Ένα λάθος του Σκαμπύλη έφερε την ομάδα μας πίσω στο σκορ, ωστόσο οι απαντήσεις ήταν άμεσες για να γυρίσει τούμπα το ματς λίγα λεπτά αργότερα. Η ΟΜΟΝΟΙΑ από εκείνο το σημείο και μετά έλεγχε τον αγώνα, ενώ νίκησε και την ατυχία της, καθώς είχε συνολικά τέσσερα (!) δοκάρια στο ματς!

Η ΟΜΟΝΟΙΑ με αυτή τη νίκη εδραιώνεται στην δεύτερη θέση και βλέπει ψηλότερα.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

Αρχική 5αδα; Mantelli, Σκαμπύλης, Σέζαρ, Ιωάννου, Μανώλη

2′ 0-1 για την ΑΜΕΚ μετά από τραγικό λάθος του Σκαμπύλη, καθώς του έφυγε η μπάλα από τα πόδια και πέρασε την γραμμή του τέρματος. Πίσω στο σκορ η ομάδα μας από νωρίς.

6′ Μεγάλη ευκαιρία από τον Μάνο για να φέρει το ματς στα ίσα. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ανέβηκε και πιέζει

7′ Νέα χαμένη ευκαιρία με τον Μάμα να μην μπορεί να σκοράρει στο τετ α τετ

7′ Καλή στιγμή για την ΑΜΕΚ αυτή τη φορά, διώχνει ο Σκαμπύλης σε κόρνερ

9′ ΓΚΟΟΟΟΟΛΛ από Mantelli μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σέζαρ. 1-1

10′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ η ΟΜΟΝΟΙΑ γυρίζει το ματς με τον Μάνο

16′ ΓΚΟΟΟΛΛ 3-1 με τον Μανώλη μετά από ασίστ του Σέζαρ

20′ Δοκάρι για την ΟΜΟΝΟΙΑ στην εκπνοή του ημιχρόνου

Τέλος Ημιχρόνου

22′ Δεύτερο δοκάρι για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Μάνο και πάλι

24′ ΓΚΟΛ για την ΑΜΕΚ που μειώνει σε 3-2

31′ Νέο δοκάρι με τον Mantelli. Τρομερά άτυχη η ΟΜΟΝΟΙΑ σήμερα

33′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ 4-2 για την ομάδα μας μετά από γκολ του Γιάννη Ιωάννου. Mantelli την ασίστ

35′ ΓΚΟΟΟΛΛΛ από τον Mantelli που λυτρώνεται για το δοκάρι προηγουμένως, ο Μάνος την ασίστ

36′ 4ο δοκάρι για το τριφύλλι. Απίστευτο αυτό που γίνεται σήμερα!

Τέλος Αγώνα. Τελικό σκορ 5-2 και νίκη για την ομάδα μας