Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Εύκολα απέναντι στην ΑΕΛ

Εύκολα απέναντι στην ΑΕΛ

Το τμήμα του Φούτσαλ επικράτησε με 4-1 της ΑΕΛ, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα. Σκόρερ οι Μαντέλι (2), Βάντερσον και Μανώλη.

Η διαφορά των δύο ομάδων είναι αρκετά μεγάλη και ο αγώνας δεν χρίζει ιδιαίτερου σχολιασμού. Η ΟΜΟΝΟΙΑ μπήκε δυνατά από την αρχή και καθάρισε το παιχνίδι από το ημίχρονο και με σκορ στο 3-0. Μετά την ανάπαυλα, η ΑΕΛ μείωσε, ωστόσο οι «πράσινοι» δεν επέτρεψαν σε καμία περίπτωση στον αντίπαλο να διεκδικήσει κάτι και με άλλο ένα γκολ κατέγραψαν το τελικό 4-1.

Ήταν αρκετά σημαντικό για την ομάδα να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα όπερ και εγένετο. Οι φουτσαλιστές έκαναν το καθήκον τους και πλέον κοιτάζουν τη συνέχεια.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη αγώνα

2′ ΓΚΟΟΟΟΛ 1-0 με τον Μαντέλι

-Πολύ ωραίος συνδυασμός από τους φουτσαλιστές, με τον Βραζιλιάνο προ κενής εστίας να ανοίγει το σκορ

5′ ΓΚΟΟΟΟΛΛ 2-0 με τον Βάντερσον

-Μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα στρώθηκε στον Βραζιλιάνο που με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έγραψε το 2-0

-Δυνατά ξεκίνησε το παιχνίδι η ομάδα μας πετυχαίνοντας δύο γρήγορα γκολ

9′ Πρώτη καλή φάση για την ΑΕΛ με σουτ εκτός περιοχής να περνάει άουτ

10′ Σουτ του Βάντερσον κόντραρε η μπάλα και πέρασε σε κόρνερ

-Στην εκτέλεση του κόρνερ ο Μάνος επιχείρησε δυνατό σουτ με τον αντίπαλο πορτιέρο να αποκρούει

-Άλλα 10 λεπτά για το τέλος του ημιχρόνου με την ομάδα μας να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού

-Με flying goalkeeper η ΑΕΛ, 7:40 πριν από την ανάπαυλα

14′ Προσπαθεί να ανέβει ο αντίπαλος, ωστόσο η ΟΜΟΝΟΙΑ κλείνει καλά τους χώρου και κρατάει το υπέρ της προβάδισμα

15′ Δοκάρι για την ΑΕΛ σε τετ α τετ

16′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ 3-0 Μαντέλι και πάλι

-Στην αντεπίθεση Σέζαρ και Μαντέλι συνεργάστηκαν, με τον δεύτερο να τελειώνει τη φάση με υποδειγματικό πλασέ κάνοντας το 3-0

19′ Λάθος γύρισμα του αντίπαλου και λίγο έλειψε να βάλει αυτογκόλ

Τρομερή απόκρουση του Σκαμπύλη σε τετ α τετ, 20 δεύτερα πριν από το τέλος

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη β’ ημιχρόνου

-Προσπαθεί να βάλει πίεση η ΑΕΛ, ωστόσο η ΟΜΟΝΟΙΑ έχει τον έλεγχο

24′ Δοκάρι με τον Μαντέλι μετά από σέντρα του Μάνου

25′ Δυνατό σουτ του Μάνου, διώχνει δύσκολα ο αντίπαλος πορτιέρο

30′ ΓΚΟΛ 3-1 μειώνει η ΑΕΛ

-8 λεπτά πριν από το φινάλε και παρότι η ΑΕΛ σκόραρε, η ΟΜΟΝΟΙΑ εξακολουθεί να ελέγχει τον αγώνα

34′ Πλασέ του Σέζαρ, δύσκολα αποκρούει ο αντίπαλος πορτιέρο

ΓΚΟΟΟΟΛ 4-1 με τον Μάνο

-Κτυπάει στην κόντρα η ομάδα μας με ιδανικό πλασέ του Μανώλη και φαίνεται να καθαρίζει το παιχνίδι

Διπλή χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας με τους Μαντέλι και Στυλιανού να μην μπορούν από κοντά να νικήσουν τον αντίπαλο πορτιέρο, 1 λεπτό πριν από το τέλος