Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑΣ Ήττα για τα κορίτσια στην πετόσφαιρα

Ήττα για τα κορίτσια στην πετόσφαιρα

Την τέταρτη της ήττα σε ισάριθμους αγώνες δέχθηκε χθες η γυναικεία πετοσφαιρική ομάδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

Στο ντέρμπι ουραγών του πρωταθλήματος η ομάδα του Νίκου Στυλιανίδη έχασε με 3-0 από την ΑΕΚ στο Κίτιον.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ πάλεψε το παιχνίδι, προσπάθησε και σε αυτό τον αγώνα όμως έχασε και έμεινε στην 8η θέση. Οι «κιτρινοπράσινες» χρειάστηκαν 70’ για να πάρουν το πρώτο τους τρίποντο.

Η ΑΕΚ πήρε από την αρχή το προβάδισμα εξασφαλίζοντας τη νίκη στο πρώτο σετ με 25-13 σε 23’ Η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν κοντά στο σκορ (13-12, 16-13) με αποτέλεσμα ο αγώνας να αποκτήσει ενδιαφέρον. Η ΑΕΚ όμως πήρε το σετ με 25-19 σε 24’ και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0.

Στο τρίτο σετ πάλι η ΟΜΟΝΟΙΑ μπήκε καλά και πίεσε την ΑΕΚ 07-05. Οι «κιτρινοπράσινες» με ένα σερί 10-02 καθάρισαν το σετ 17-09 για να κερδίσουν. Η ΟΜΟΝΟΙΑ είχε αξιοθαύμαστη παρουσία μειώνοντας σε 20 -16. Η ΑΕΚ πήρε το σετ σε 23’ 25-18 και τον αγώνα 3-0.

ΑΕΚ (ΧΡ. ΑΜΥΡΩΤΟΣ):Slankamerac, Scott, Iωάννου, Χαραλάμπιυς Στυλιανού, Δημητρίου – Λίμπερο Μοσφιλιώτη. – Αλλαγές: Λάρκου.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Ν. ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ): Αντωνίου, Proovel, Mακλάσκι, Καυκαρίδου, Popolitova, Παπασάββα – Λίμπερο: Tσίρακου. – Αλλαγές: Αλεξάνδρου, Μαργιόλα, Χριστοδούλου.