Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα βόλεϊ

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα βόλεϊ

img_8780

Εντυπωσιακή η Αναγέννηση Δερύνειας νίκησε καθαρά την Energy Standard Νέα Σαλαμίνα με 3-0 και έκανε την πρώτη πολύ μεγάλη έκπληξη του πρωταθλήματος στέλλοντας συνάμα ένα μεγάλο μήνυμα ότι ο κοιμώμενος γίγαντας της κυπριακής πετόσφαιρας αρχίζει να ξυπνά.

Με το δεξί ξεκίνησε η πρωταθλήτρια Ροκκα ΑΕ Καραβά επικρατώντας με χαρακτηριστική άνεση της Ολυμπιάδας Φρενάρους με 3-0 σετ. Οι πρωταθλητές δεν χρειάστηκαν να φορτσάρουν και πολύ αφού την ερχόμενη εβδομάδα φιλοξενούν στη Λεμεσό τις Κάννες για το Κύπελλο Ευρώπης.

Νικηφόρο ξεκίνημα και για τον Planet Adventure Παφιακό απέναντι στην νεοφώτιστη Ολυμπιάδα Νεάπολης που πάλαιψε όσο μπορούσε το ματς. Η φιλοξενούμενη ομάδα ξφνιασε τον Planet Adventure Παφιακό όταν κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 αλλά ο γηπεδούχος Planet Adventure Παφιακός συνήλθε και έβαλε τα πράγματα στη θέση τους. Νίκη με 3-1 σετ.

ΑΕ Καραβά – Ολυμπιάs Φρ.         3-0 (25-15, 25-21, 25-16)
ΟΜΟΝΟΙΑ – Ανόρθωσις               2-3 (16-25, 25-18, 26-24, 20-25, 05-15)
Παφιακός – Ολυμπιάδα Ν.          3-1 (25-17, 23-25, 25-18, 25-16)
Αναγέννηση – Σαλαμίνα             3-0 (25-17, 25-16, 25-21)