Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Νίκες για Αποέλ και Αναγέννηση – Τη Δευτέρα η ΟΜΟΝΟΙΑ

Νίκες για Αποέλ και Αναγέννηση – Τη Δευτέρα η ΟΜΟΝΟΙΑ

img_0473

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος πετόσφαιρας. Στη Δερύνεια η τοπική Αναγέννηση νίκησε δύσκολα την Ολυμπιάς Φρενάρους με 3-1 σετ και ζευγάρωσε τις επιτυχίες της στο πρωτάθλημα ανεβαίνοντας ταυτόχρονα στην κορυφή της βαθμολογίας. Η Αναγέννηση πήρε τα δύο πρώτα σετ με 25-21, 25-17, μείωσε η Ολυμπιάς παίρνοντας το τρίτο σετ με 25-20, αλλά η Αναγέννηση φρόντισε στο τέταρτο σετ να είναι πολύ πιο αποτελεσματική επικρατώντας με 25-17.

Στο Λευκόθεο το Αποέλ σημείωσε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 3-2 του Παφιακού. Ο Παφιακός προηγήθηκε στον αγώνα δύο φορές. Πήρε το πρώτο σετ με 25-18, ισοφάρισε το Αποέλ παίρνοντας το δεύτερο με 25-17, η φιλοξενούμενοι πέρασαν και πάλι μπροστά κερδίζοντας το τρίτο με 25-18 για να κάνει την αντεπίθεσή του το Αποέλ ισοφαρίζοντας σε 2-2 σετ κερδίζοντας το τέταρτο με 25-20 και στο τάϊ μπρέϊκ να καταφέρνει να πάρει τη νίκη με 3-2 παίρνοντας το σετ με 15-12.

Τη Δευτέρα στις 19:00 όπως είναι γνωστό έχει οριστεί ο αγώνας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ με τη Σαλαμίνα, στο Σπ.Κυπριανού.