Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ Ήττα από την Αναγέννηση και νέο πισωγύρισμα

Ήττα από την Αναγέννηση και νέο πισωγύρισμα

Η ΟΜΟΝΟΙΑ δέχθηκε την ήττα με 3-2 σετ (25-22, 25-14, 17-25, 23-25, 15-10) από την Αναγέννηση στο γήπεδο της Δερύνειας, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος και έκανε νέο πισωγύρισμα στην προσπάθεια που κάνει για την κορυφή.

Κοντά κοντά ήταν οι δύο ομάδες στο πρώτο σετ, ωστόσο η Αναγέννηση ήταν αυτή που το πήρε στο τέλος με σκορ 25-22. Στο δεύτερο σετ η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν σαν να μην εμφανίστηκε και η αντίπαλος το πήρε εύκολα με 25-14. Αντίδραση έβγαλε η ομάδα μας στο τρίτο σετ και το πήρε με 17-25. Στο τέταρτο σετ, ήταν αυτή που κατάφερε να το πάρει με σκορ 23-25 και έστειλε το παιχνίδι σε tie break. Στο πέμπτο και τελευταίο σετ η Αναγέννηση έδειξε να το θέλει περισσότερο και έτσι το πήρε με σκορ 15-10 μαζί και τη νίκη.

Δεν είχε αντίκρισμα η μεγάλη νίκη κόντρα στον Παφιακό, αφού η ομάδα μας δέχθηκε απρόσμενη ήττα. Πλέον με τον ένα βαθμό που πήρε και σε συνδυασμό με τη νίκη του Παφιακού κόντρα στην Ανόρθωση, η διαφορά από την κορυφή αυξήθηκε στους τρεις βαθμούς.

Επόμενο παιχνίδι για την ΟΜΟΝΟΙΑ, την ερχόμενη Παρασκευή (6/12) εκτός έδρας απέναντι στην ΑΕ Καραβά.