Home Uncategorized Κατέκτησε το Τσάμπιονς Λιγκ γυναικών η Λυών, νικώντας στα πέναλτι τη Βόλφσμπουργκ

Olympique Lyonnais Ladies

Την κατάκτηση του  Τσάμπιονς Λιγκ γυναικών πανηγυρίζει από το βράδυ της Πέμπτης η Λυών, που κέρδισε στα πέναλτι τη Βόλφσμπουργκ. Στην κανονική διάρκεια και στην παράταση το σκορ έμεινε στο 1-1. Η Λυών είχε προηγηθεί μόλις στο 12ο λεπτό με την Χάγκερμπεργκ, όμως δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λέπτου η Ποπ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στα πέναλτι οι τυπικά φιλοξενούμενες ήταν πιο εύστοχες και επικράτησαν με 4-3. Η Γαλλική ομάδα έφτασε τις τρεις κατακτήσεις, έχοντας και δύο χαμένους τελικούς, με αυτόν του 2013 να ήταν πάλι με τη Βόλφσμπουργκ (που παρέμεινε στις δύο κατακτήσεις).

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα, τη διαδικασία των πέναλτι και την απονομή.