Home SPORTS NEWS Δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη η Ρόμα

Δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη η Ρόμα

roma

Δεν θα έχανε με τίποτα την ευκαιρία να μειώσει τη διαφορά από την κορυφή η Ρόμα. Οι ” τζαλορόσι” μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο παθιασμένοι με στόχο το “τρίποντο” απέναντι στο Παλέρμο και τα κατάφεραν. Η ομάδα της πρωτεύουσας κέρδισε 4-1 και πλέον βρίσκεται στο -2. Ο Σαλάχ στο 31′ άνοιξε το σκορ και ο Παρέδες στο 51′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο Τζέκο στο 68′ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ στο 82′ χρίστηκε σκόρερ και ο Ελ Σαραουί. Δύο λεπτά προηγουμένος είχε μειώσει ο Κουάσισον για τους φιλοξενούμενους.

Νωρίτερα, η Σασουόλο κατάφερε να πάρει βαθμό στην έδρα της Μπολόνια. Η τελευταία είχε προηγηθεί μόλις στο 10′ με τον Βέρντι, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν τέσσερα λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λέπτου με τον Μάτρι.