Home SPORTS NEWS Νίκη στο 90’+4′ η Μπάρσα – Κακά νέα για Ινιέστα

Νίκη στο 90’+4′ η Μπάρσα – Κακά νέα για Ινιέστα

barcelona

Κινδύνεψε με απώλειες η Μπαρσελόνα, όμως κατάφερε να πάρει το τρίποντο στο Μεστάγια, καθώς επικράτησε της Βαλένθια με 3-2, με το τρίτο γκολ να έρχεται στις καθυστερήσεις από τον Μέσι. Η Μπάρσα προηγήθηκε με τον Μέσι στο 22′, η Βαλένθια μέσα σε τέσσερα λεπτά στο δεύτερο μέρος έφερε τα κάτω πάνω. Πρώτα στο 52′ με τον Ελ Χανταντί ισοφάρισε και μετά στο 56′ γύρισε το σκορ με τον Ροντρίγκο. Ο Λουίς Σουάρες στο 62′ έκανε το 2-2 και τελικά η ανατροπή έγινε στο 94′ με πέναλτι του Μέσι.

Στιγμιότυπα από την αναμέτρηση στο Μεστάγια:

Στον ντέρμπι, ο Αντρές Ινιέστα υπέστη μερική ρήξη έσω πλαγίου και εκτιμάται πως θα μείνει εκτός για δύο μήνες.

iniesta

Σε χθεσινό ματς η Μπέτις έφυγε με το τρίποντο από την έδρα της Οσασούνα, με γκολ του Γκουτιέρες στις καθυστερήσεις. Σήμερα με ένα τρελό δεύτερο ημίχρονο, η Εσπανιόλ πήρε βαθμό κόντρα στην Έιμπαρ που προηγήθηκε με 0-3 στο πρώτο μέρος. “Τριάρα” επί της Αλαβές σημείωσε η Σοσιεδάδ, ενώ λευκή ισοπαλία είχαμε στο Γρανάδα-Χιχόν.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής, σε αγώνες που διεξήχθησαν την Παρασκευή και το Σάββατο:
Οσασούνα – Μπέτις 1-2
Εσπανιόλ – Έιμπαρ 3-3
Βαλένθια – Μπαρτσελόνα 2-3
Ρεάλ Σοσιεδάδ – Αλαβές 3-0
Γρανάδα – Σπόρτινγκ Χιχόν 0-0