Home VIDEOS Με «πεντάρα» στον τελικό τα τριφυλλάκια

Με «πεντάρα» στον τελικό τα τριφυλλάκια

GrassrootsSemiFinal2003 (7)

Την πρόκριση της στον τελικό του Πρωταθλήματος Grassroots στην ηλικία των 2003 πανηγυρίζει η ΟΜΟΝΟΙΑ. Οι πράσινοι επιβλήθηκαν με 5-1 της Ανόρθωσης(Κλ. Αμμοχώστου) στον ημιτελικό που διεξήχθη στη Λευκωσία και πέρασαν στον τελικό. Από νωρίς επέβαλαν τον ρυθμό τους οι μικροί του Ανδρέα Μηλιώτη και δίκαια κέρδισαν.

Από το πρώτο μόλις λεπτό πήραν προβάδισμα οι πράσινοι και λίγο αργότερα διπλασίασαν τα τέρματα τους. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ΟΜΟΝΟΙΑ μπροστά στο σκορ με 3-0. Στην επανάληψη τα τριφυλλάκια πέτυχαν ακόμη δύο γκολ κάνοντας το 5-0, με την Ανόρθωση να μειώνει απλώς σε 5-1 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Στον τελικό, που θα διεξαχθεί στη Λεμεσό το ερχόμενο Σάββατο, η ΟΜΟΝΟΙΑ αντιμετωπίσει την ομάδα Champions Ύψωνα που πήρε την πρόκριση με στενή νίκη 1-0 επί της Athletico F.A.