Home TOP NEWS Έκαναν το καθήκον τους!

Έκαναν το καθήκον τους!

Aca-U17-pr-Latsia (3)

Έκαναν το καθήκον τους και συνέχισαν νικηφόρα οι πράσινοι στο Προαιρετικό Πρωτάθλημα U17. Η ΟΜΟΝΟΙΑ κέρδισε με 3-0 τον Εθνικό Λατσιών και παρέμεινε στην κορυφή του Β’ Ομίλου Λευκωσίας. Καλύτερη σε όλο το παιχνίδι η ομάδα μας πήρε δίκαια το τρίποντο και πλέον σκέφτεται τον επόμενο αγώνα.

Μπήκε δυνατά το τριφύλλι και προηγήθηκε νωρίς με γκολ του Χρίστου Καρατζιά. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους έγινε το 2-0, με τον Γιώργο Κακουλλή να πλασάρει από κοντά, εκμεταλλευόμενος την ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα σε σουτ του Χρίστου Κουρουσιακλή.

Στην επανάληψη προσπάθησαν για περισσότερα γκολ οι πράσινοι, όμως βρήκαν τα δοκάρια απέναντι τους. Το τελικό 3-0 ήρθε από τα έντεκα βήματα, με τον Σταύρο Χριστοφόρου να ευστοχεί στο πέναλτι που κέρδισε ο Κωνσταντίνος Μενοίκου.