Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Οι νέες απώλειες της στοίχησαν την κορυφή

Οι νέες απώλειες της στοίχησαν την κορυφή

Aca-U15-olimpiakos (9)

Μετά την πρώτη ισοπαλία της περασμένης εβδομάδας, αυτή την αγωνιστική η ΟΜΟΝΟΙΑ γνώρισε την πρώτη ήττα της στο Πρωτάθλημα U15, στον Όμιλο Λευκωσίας. Σε εκτός έδρας αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική, οι πράσινοι έχασαν με 2-0 από τον Ολυμπιακό Λευκωσίας. Οι απώλειες στα δύο συνεχόμενα ντέρμπι έριξαν την ομάδα μας από την κορυφή. Ο Άντρος Αυλωνίτης δεν είχε στη διάθεση του πάρα πολλούς βασικούς παίκτες λόγω τραυματισμών και αυτό στοίχισε αρκετά στην ομάδα.

Στο πρώτο ημίχρονο του Λευκωσιάτικου ντέρμπι οι αντίπαλοι είχαν την κατοχή, όμως δεν μπόρεσαν να απειλήσουν την εστία του τριφυλλιού. Στην επανάληψη όμως ο Ολυμπιακός πέτυχε δύο γκολ, με τους πράσινους να μην μπορούν για κάτι περισσότερα, αφού δεν είχαν ευκαιρίες απέναντι στο αντίπαλο τέρμα.