Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ήττα στο πρώτο εκτός: ΑΕΛ-ΟΜΟΝΟΙΑ 6-4

Ήττα στο πρώτο εκτός: ΑΕΛ-ΟΜΟΝΟΙΑ 6-4

futsal-aek (15)

Την ήττα με σκορ 6-4 δέχθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ, στο πρώτο εκτός έδρας παιχνίδι της στη φετινή αγωνιστική περίοδο. Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Φούτσαλ, η ομάδα μας πήγε στο κλειστό “Σπύρος Κυπριανού” στη Λεμεσό, εκεί όπου αντιμετώπισε την ΑΕΛ, γνωρίζοντας την πρώτη της ήττα. Οι “πράσινοι” παρέμειναν στους τρεις βαθμούς και πλέον βλέπουν τη συνέχεια.

Η ζωντανή ενημέρωση από το παιχνίδι:

Τέλος στο παιχνίδι, με νικήτρια (6-4) την ΑΕΛ.

39′ Γκολ (6-4) για την ΟΜΟΝΟΙΑ, που μειώνει στα δύο γκολ με τον Βίκτορ.

37′ Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Μανώλης Μανώλη.

36′ Γκολ (6-3) για την ΟΜΟΝΟΙΑ, με σκόρερ τον Βίκτορ.

33′ Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο αρχηγός της ομάδας μας, Κωνσταντίνος Ανδρέου.

29′ Γκολ (6-2) για την ΟΜΟΝΟΙΑ, που μειώνει στο σκορ. Ο Κωνσταντίνος Ιακώβου με δυνατό σουτ σκόραρε για την ομάδα μας.

29′ Γκολ (6-1) για την ΑΕΛ, παίρνει σημαντικό προβάδισμα.

21′ Γκολ (5-1) για την ΑΕΛ, που ξεκινάει όπως και το πρώτο μέρος.

21′ Έναρξη δεύτερου μέρους.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με το σκορ να είναι στο 4-1 υπέρ της ΑΕΛ.

18′ Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Σέζαρ.

17′ Κίτρινη κάρτα στον Τσακανιά, αρχηγό της ΑΕΛ, που υπέπεσε σε φάουλ, το πέμπτο κερδισμένο της ομάδας μας.

16′ Γκολ (4-1) για την ΑΕΛ, που είναι πάλι μπροστά στο σκορ με τρία για γκολ διαφορά.

12′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία από τον Άντρο Γεωργίου, που πέρασε τον τερματοφύλακα αλλά έστειλε τη μπάλα δίπλα από την εστία της ΑΕΛ.

6′ Γκολ (3-1) για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Γιάννος Ιωάννου σκόραρε για την ομάδα μας και μείωσε τη διαφορά στα δύο γκολ.

5′ Γκολ (3-0) για την ΑΕΛ και πάλι, που παίρνει σημαντικό προβάδισμα.

4′ Δοκάρι σε κοντινό σουτ από παίκτη της ΑΕΛ. Γλυτώνει το τρίτο γκολ η ομάδα μας.

3′ Γκολ (2-0) για την ΑΕΛ, παίρνει προβάδισμα δύο τερμάτων.

1′ Γκολ (1-0) για την ΑΕΛ, που ανοίγει πολύ νωρίς το σκορ.