Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ “Εμείς θα είμαστε οι πρωταθλητές”

“Εμείς θα είμαστε οι πρωταθλητές”

Λίγα λεπτά μετά το σπουδαίο διπλό της ΟΜΟΝΟΙΑΣ επί του Παφιακού, ο λίμπερο της ομάδας μας Μαρίνος Παπαχριστοδούλου μίλησε στο Omonoianews.com. Ο Μαρίνος μίλησε για τις δυσκολίες που συνάντησε η ομάδα μας κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού και κάλεσε τον κόσμο να είναι στο πλευρό τους την Πέμπτη.

“Ξεκινήσαμε μουδιασμένα, ειδικά στην υποδοχή και είχαν πολύ καλό σέρβις. Σετ με σετ βρήκαμε τον ρυθμό μας σε όλα τα κομμάτια του παιχνιδιού, ειδικά στο μπλοκ άμυνα και καταφέραμε να γυρίσουμε ένα πολύ δύσκολο ματς. Προερχόμασταν από την ήττα στο κύπελλο και έπρεπε να σπάσουμε την έδρα του Παφιακού για να αυξήσουμε τις πιθανότητες μας. Τα καταφέραμε, φύγαμε νικητές και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Έμειναν άλλα 2-3 παιχνίδια και θα τα δώσουμε όλα. Πιστεύω πως εμείς θα είμαστε στο τέλος πρωταθλητές. Έπαιξα 6 χρόνια στον Παφιακό και ποτέ μου δεν είδα τόσο κόσμο στο γήπεδο όπως σήμερα. Καλούμε το κόσμο μας να είναι δίπλα μας όπως κάνει τα τελευταία παιχνίδια και θα τους ανταποδώσουμε με νίκη και στον τέλος τον τίτλο! “