Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Συνέχισε με νίκη

Συνέχισε με νίκη

Τη 2η σερί της νίκη πανηγυρίζει η ΟΜΟΝΟΙΑ, αφού στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος φούτσαλ, επιβλήθηκε με 0-2 της ΑΜΕΚ Καψάλου. Το παιχνίδι ήταν σκληρό, με πολλά φάουλ να εμποδίζουν τις δυο ομάδες να πιάσουν ρυθμό.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισοδύναμο, με τις δυο ομάδες να έχουν μοιρασμένες ευκαιρίες για γκολ. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ωστόσο, ήταν αυτή που προηγήθηκε με τον Χρίστο Στυλιανού και κράτησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, το ματς συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς, με σκληρά μαρκαρίσματα και πολλά φάουλ, με το τριφύλλι να βρίσκει και πάλι τον τρόπο, σκοράροντας αυτήν τη φορά με στημένο του Μανώλη. Οι φουτσαλιστές μας άντεξαν στην πίεση του αντιπάλου προς το τέλος της αναμέτρησης και πανηγύρισαν σπουδαίο διπλό.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

Αρχική 5άδα: Σκαμπύλης, Ιωάννου, Μανώλη, Σέζαρ, Μαντελή

Η προθέρμανση των δυο ομάδων:

Έναρξη Αγώνα

5′ Την κατοχή έχει η ΟΜΟΝΟΙΑ, από μια καλή ευκαιρία για τις 2 ομάδες. Σκληρά φάουλ μέχρι στιγμής από την αντίπαλη ομάδα

14′ Διατηρείται το 0-0

17′ Ανοιχτό και ισοδύναμο παιχνίδι μέχρι στιγμής. Από 3 καλές φάσεις για τις 2 ομάδες και πολλά φάουλ στο παρκέ

18′ Τεράστια ευκαιρία με τον Μάνο, που σε κενή εστία δε μπόρεσε να σκοράρει

19′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Χρίστο Στυλιανού λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου

20′ Δέχτηκε κάρτα ο σκόρερ σε φάουλ που έκανε στη συνέχεια

Τέλος Ημιχρόνου. 0-1 για την ομάδα μας με γκολ του Στυλιανού

Έναρξη Β’ Ημιχρόνου

27′ ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛ με τον Μάνο που κάνει το 0-2

-Η ΟΜΟΝΟΙΑ κέρδισε φάουλ σε πολύ καλό σημείο, με τη μπάλα να καταλήγει στα δίκτυα μετά από απευθείας εκτέλεση και την ομάδα να παίρνει προβάδισμα 2 τερμάτων

Δείτε το γκολ του Μανώλη που έκανε το 0-2:

30′ Μισή ώρα παιχνιδιού με την ομάδα μας να προηγείται με 0-2, με γκολ των Στυλιανού και Μανώλη. Άλλο ένα δεκάλεπτο για τη λήξη

35′ Πιέζει η ΑΜΕΚ για να μειώσει στο σκορ και να ξαναμπεί στη διεκδίκηση κέρδους από τον αγώνα. Πολλά φάουλ στην αναμέτρηση που χαλάνε κάπως τον ρυθμό

38′ Χαμένο πέναλτι για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Μάνο