Home TOP NEWS Ολοκληρώθηκε το πρώτο ανεπίσημο φιλικό – Η ενημέρωση από την ΟΜΟΝΟΙΑ

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ανεπίσημο φιλικό – Η ενημέρωση από την ΟΜΟΝΟΙΑ

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο το πρώτο ανεπίσημο φιλικό της ομάδας μας για τη νέα περίοδο. Ο Χένιγνκ Μπεργκ χρησιμοποίησε 20 ποδοσφαιριστές, παιχνίδι στο οποίο η Ζάμαλεκ επικράτησε με 1-0.

Αναλυτικά η ενημέρωση από την ΟΜΟΝΟΙΑ:

Το πρώτο της φιλικό παιχνίδι έδωσε σήμερα η ομάδα μας απέναντι στη Ζαμάλεκ στο κοινοτικό στάδιο Κυπερούντας. Ο προπονητής της ομάδας μας, Χένινγκ Μπεργκ, χρησιμοποίησε 20 ποδοσφαιριστές. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με 0-1 υπέρ της Ζαμάλεκ με γκολ που σημειώθηκε στο 80.

Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα:

– 8’: Απόκρουση του Κυριακίδη σε πλασέ από το ύψος του πέναλτι ύστερα από εκτέλεση κόρνερ για τους Αιγύπτιους.

-11’: Ευκαιρία για την Ζάμαλεκ με σουτ λίγο έξω από την περιοχή του Κυριακίδη, η μπάλα πέρασε έξω.

-22’: Σουτ του Μόντες από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

-31’: Σέντρα του Περέιρα από τα δεξία, ο Ραμίρεζ έκανε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε μόλις έξω.

-35’: Μακρινό σουτ από τον Κούσουλο, η μπάλα έφυγε ψηλά έξω.

-42’: Χαμένη ευκαιρία για την Ζάμαλεκ. Έγινε κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής με τη μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Κυριακίδη.

-51’: Σουτ από μακρινή απόσταση επιχείρησε ο Άλβες, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

-57’: Έγινε σουτ από πλευράς Ζάμαλεκ στα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Νικολάου.

-66’: Δύσκολη απόκρουση του Νικολάου σε δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής.

-72’: Απόκρουση του Νικολάου σε πλασέ εντός περιοχής.

-77’: Διαγώνιο σέντρα από τον Σοφοκλέους στην περιοχή, ο Κακουλλής έκανε τη κεφαλιά όμως ο τερματοφύλακας απέκρουσε.

-80’: Ανοίγει το σκορ η Ζάμαλεκ

-81’: Απευθείας εκτέλεση φάουλ από το Κατελάρη, η μπάλα χτύπησε στο τοίχος και έφυγε κόρνερ.

-82’: Κεφάλια του Κατελάρη ύστερα από εκτέλεση κόρνερ με τη μπάλα να περνά λίγο έξω.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Κυριακίδης (46’ Νικολάου), Περέιρα, Μανρίκε (70’ Λοΐζου), Λούφτνερ (46’ Κατελάρης), Λανγκ, Κούσουλος (70′ Σοφοκλέους), Γκόμεθ (46′ Γκόμες), Μόντες (46’ Άλβες), Τιάγκο (46’ Χαραλάμπους), Ραμίρεζ (46’ Κολοβός), Νταρμπισάιαρ (46’ Κακουλλής)