Home Καλαθόσφαιρα: Πρόγραμμα, αποτελέσματα και βαθμολογία

Καλαθόσφαιρα: Πρόγραμμα, αποτελέσματα και βαθμολογία

basket-omo-enad-3

Πρωτάθλημα Καλαθόσφαιρας Β1 Κατηγορίας, αγωνιστική περίοδος 2016-17

Α’ Φάση:

1η αγωνιστική Κυριακή 30 Οκτωβρίου 2016
Ζήνωνας-ΟΜΟΝΟΙΑ 34-56

2η αγωνιστική Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2016
ΡΕΠΟ

3η αγωνιστική Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2016
ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΠΟΠ 64-61

4η αγωνιστική 20 Νοεμβρίου 2016
Αχιλλέας Καϊμακλίου-ΟΜΟΝΟΙΑ 66-43

5η αγωνιστική Κυριακή 25 Νοεμβρίου
ΟΜΟΝΟΙΑ-Αστέρας Μέσα Γειτονίας 74-75

6η αγωνιστική Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2016
Αχιλλέας Αγρού-ΟΜΟΝΟΙΑ 80-58

7η αγωνιστική Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2016
ΟΜΟΝΟΙΑ-ΕΝΑΔ 78-54

8η αγωνιστική Κυπριακή 18 Δεκεμβρίου 2016
ΑΕΛ-ΟΜΟΝΟΙΑ 65-56

9η αγωνιστική Τετάρτη 4 Ιανουαρίου 2017
ΟΜΟΝΟΙΑ-Εθνική Κύπρου U18 60-73

10η αγωνιστική Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2017
ΡΕΠΟ

11η αγωνιστική Τετάρτη 11 Ιανουαρίου 2017
ΑΠΟΠ-ΟΜΟΝΟΙΑ 71-59

12η αγωνιστική Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2017
ΟΜΟΝΟΙΑ-Αχιλλέας Καϊμακλίου 49-64

13η αγωνιστική Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2017
Αστέρας Μέσα Γειτονίας-ΟΜΟΝΟΙΑ 60-90

14η αγωνιστική Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2017
ΟΜΟΝΟΙΑ-Αχιλλέας Αγρού 74-79

15η αγωνιστική Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2017
ΕΝΑΔ-ΟΜΟΝΟΙΑ 63-77

16η αγωνιστική Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2017
ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΛ 67-83

17η αγωνιστική Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου
ΟΜΟΝΟΙΑ-Eθνική Κύπρου U18 49-68

18η αγωνιστική Κυριακή 12 Μαρτίου 2017
ΟΜΟΝΟΙΑ-Ζήνωνας 74-66

Η τελική βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Α. Ν. Η. M. Υ. Κ. Π. Β.
1 Αχιλλέας Καϊμακλίου 16 14 2 0 1058 715 0 30
2 ΑΕΛ 16 14 2 0 1211 880 0 30
3 Αχιλλέας Αγρού 16 12 4 0 1062 962 0 28
4 ΑΠΟΠ 16 10 6 0 997 863 0 26
5 ΟΜΟΝΟΙΑ 16 7 9 0 1047 1043 0 23
6 Αστέρας Μέσα Γειτονιάς 16 6 10 0 996 1118 0 22
7 Eθνική Κ18 16 5 11 0 990 1078 0 21
8 ΕΝΑΔ 16 2 14 0 812 1141 0 18
9 Ζήνωνας 16 2 13 1 760 1133 0 17

Play-off Πρωταθλήματος – Προημιτελική φάση:

1ος αγώνας Κυριακή 19 Μαρτίου
ΑΠΟΠ-ΟΜΟΝΟΙΑ 65-61

2ος αγώνας Πέμπτη 23 Μαρτίου
ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΠΟΠ 66-55

3ος αγώνας
ΑΠΟΠ-ΟΜΟΝΟΙΑ

basket-omo-enad-14

Κύπελλο:
Προημιτελικά Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου
Αχιλλέας Αγρού-ΟΜΟΝΟΙΑ 55-49