Home TOP NEWS Ο Εθνικός έχει τον… “τρόπο”

Ο Εθνικός έχει τον… “τρόπο”

ethnikos-aris

Σιγά που θα παίζονταν όλα στα ίσα, όσον αφορά την διαβάθμιση. Όσοι έτυχε να δουν έστω και 1-2 γκολ από τους αγώνες του Β’ Ομίλου ξέρουν πως ο Εθνικός έχει τον τρόπο… Με διαφορά τριών πόντων πάει η Άχνα (38) στο ματς σωτηρίας απέναντι στους Παφίτες (35). Η Πάφος θέλει νίκη για να σωθεί.

Σήμερα η ομάδα της Άχνας έκανε “σπουδαία” ανατροπή με αντίπαλο τον Άρη. Σε κάποια στιγμή στο 2ο ημίχρονο αποβλήθηκε μάλιστα ο Κώστας Καϊάφας αφού ήταν εκνευρισμένος αρκετά. Στο 12′ ο Σάκης Κύπρου άνοιξε το σκορ. Ο Εθνικός ισοφάρισε με τον Γκανίου Ατάντα στο 19′. Ο Ελκούγια Γκρικαλασβίλι στο 62′ πέτυχε την ανατροπή για την ομάδα της Άχνας.

Η Πάφος έχασε την ίδια ώρα από την ΑΕΛ με 1-0 και έπεσε στην τελευταία θέση. Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε ο Μέσκα στο 42′.

Στο άλλο παιχνίδι για τον Β’ Όμιλο, Δόξα και Ερμής εξήλθαν ισόπαλοι 2-2. Ο Γουίλσον άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό, ο Μαγιέλε ισοφάρισε για τον Ερμή στο 14′. Ο Ακουινάλντο έδωσε ξανά προβάδισμα στη Δόξα στο 86′. Ο Ερμής ισοφάρισε στο 90′ με τον Κεϊτά.