Home TOP NEWS Νίκη παραμονής επί της Καρμιώτισσας πέτυχε η Δόξα

Νίκη παραμονής επί της Καρμιώτισσας πέτυχε η Δόξα

Νίκη που ισούται με παραμονή στην Α’ Κατηγορία πέτυχε η Δόξα κόντρα στην Καρμιώτισσα. Η ομάδα της Κατωκοπιάς επικράτησε στο ΓΣΖ με 2-1 των γηπεδούχων και πλέον κρατάει στα χέρια της την παραμονή της, σε αντίθεση με την ομάδα των Πολεμιδιών που έπεσε στην τελευταία θέση. Οι δύο τους ισοβαθμούν με 34 βαθμούς, όμως η Δόξα ευνοείται λόγω των μεταξύ τους παιχνιδιών.

Τα γκολ στο σημερινό ματς επιτεύχθηκαν όλα στο πρώτο ημίχρονο. Ο Γκουλόν άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό και ο Ένινφουλ στο 22′ έκανε το 0-2. Ένα λεπτό αργότερα η Καρμιώτισσα μείωσε με τον Μπόλιανετς, όμως δεν άλλαξε κάτι στη συνέχεια. Ο Φοφανά στο 65′ αστόχησε από τα έντεκα βήματα, όμως για καλή του τύχη και της ομάδας του, αυτό δεν στοίχισε.