Home TOP NEWS Ο Ερμής νίκησε τον Ολυμπιακός και του μείωσε περισσότερο τις πιθανότητες για...

Ο Ερμής νίκησε τον Ολυμπιακός και του μείωσε περισσότερο τις πιθανότητες για παραμονή

Ότι οι πιθανότητες του Ολυμπιακού για παραμονή στην Α’ Κατηγορία ήταν λιγοστές αποτελούσε δεδομένο, όμως πλέον μετά την ήττα από τον Ερμή αυτές μειώθηκαν περισσότερο. Η ομάδα της Αραδίππου κέρδισε με 3-2 τους “μαυροπράσινους”, που πλέον βρίσκονται στο -9 από την Πάφο.

Οι “φτεροπόδαροι” άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με γκολ του Τσούμου και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 26′ με σκόρερ τον Μιγκουελίτο. Στο 52′ οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πάλι σε θέση οδηγού, όταν ο Αρτάμπε έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ενώ στο 90’+3′ ο Κωνσταντίνου πέτυχε το 3-1. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Πολίτζι.

Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης, με την οποία ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική της Β’ φάσης: