Home MUNDIAL 2018 Άνετο “τρίποντο” στην πρεμιέρα του Μουντιάλ για τους οικοδεσπότες

Άνετο “τρίποντο” στην πρεμιέρα του Μουντιάλ για τους οικοδεσπότες

Με το δεξί ξεκίνησε η Ρωσία τις υποχρεώσεις της στο Μουντιάλ που διεξάγεται στην έδρα της, επικρατώντας με 5-0 απέναντι στην αδύναμη όπως αποδείχτηκε Σαουδική Αραβία. Οι οικοδεσπότες πήραν ένα σημαντικό “τρίποντο” ενόψει της συνέχειας στον πρώτο όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018, έχοντας ασφαλώς μεγάλο στόχο την πρόκριση στους “16” της διοργάνωσης.

Το σκορ άνοιξε με κεφαλιά ο Gazinsky στο 12ο λεπτό και ο Cheryshev διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 43′, με άψοογο τελείωμα εντός περιοχής. Ο Dzyuba στο 72′ ανέβασε περισσότερο το δείκτη του σκορ, σκοράροντας με το κεφάλι από κοντινό σημείο, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Cheryshev σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα και ήταν υπέροχο. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 90’+5 με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Golovin.