Home MUNDIAL 2018 Ολόκληρο το πρόγραμμα του Μουντιάλ

Ολόκληρο το πρόγραμμα του Μουντιάλ

SHARE

 

Λίγα εικοσιτετράωρα μας χωρίζουν από την πρεμιέρα στο 21ο Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου, που θα διεξαχθεί στη Ρωσία και συγκεκριμένα σε 12 γήπεδα της χώρας. Οι οικοδεσπότες αγωνίζονται στο πρώτο παιχνίδι της διοργάνωσης, που θα διαρκέσει συνολικά 32 ημέρες, από τις 14 Ιουνίου μέχρι τις 15 του Ιούλη. Εκατομμύρια φίλαθλοι από κάθε γωνιά του πλανήτη ανυπομονούν να παρακολουθήσουν τα παιχνίδια του Μουντιάλ, όπου αρκετές ομάδες φιλοδοξούν να το κατακτήσουν.

Ξεκάθαρο φαβορί δεν υπάρχει, όμως η κάτοχος του τροπαίου Γερμανία παραμένει ψηλά στις προτιμήσεις όσων κάνουν προβλέψεις. Κανείς δεν μπορεί να ξεγράψει ασφαλώς την προηγούμενη νικήτρια στη διοργάνωση, Ισπανία, ούτε φυσικά τη Βραζιλία, με τις πέντε κατακτήσεις. Δείτε αναλυτικά ολόκληρο το πρόγραμμα της διοργάνωσης, με τις ημερομηνίες των παιχνιδιών και τις ώρες έναρξης τους, όπως επίσης τα στάδια που θα φιλοξενήσουν κάθε αναμέτρηση:

Πέμπτη 14/6
18:00 Ρωσία – Σαουδική Αραβία (Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Παρασκευή 15/6
15:00 Αίγυπτος – Ουρουγουάη (Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
18:00 Μαρόκο – Ιράν (Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00 Πορτογαλία – Ισπανία (Fisht Stadium, Σότσι)

Σάββατο 16/6
13:00 Γαλλία – Αυστραλία (Kazan Arena, Καζάν)
16:00 Αργεντινή – Ισλανδία (Spartak Stadium, Μόσχα)
19:00 Περού – Δανία (Mordovia Arena, Σαράνσκ)
22:00 Κροατία – Νιγηρία (Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

Κυριακή 17/6
15:00 Κόστα Ρίκα – Σερβία (Samara Arena, Σαμάρα)
18:00 Γερμανία – Μεξικό (Luzhniki Stadium, Μόσχα)
21:00 Βραζιλία – Ελβετία (Rostov Arena, Ροστόβ)

Δευτέρα 18/6
15:00 Σουηδία – Νότια Κορέα (Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
18:00 Βέλγιο – Παναμάς (Fisht Stadium, Σότσι)
21:00 Τυνησία – Αγγλία (Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)

Τρίτη 19/6
15:00 Κολομβία – Ιαπωνία (Mordovia Arena, Σαράνσκ)
18:00 Πολωνία – Σενεγάλη (Spartak Stadium, Μόσχα)
21:00 Ρωσία – Αίγυπτος (Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Τετάρτη 20/6
15:00 Πορτογαλία – Μαρόκο (Luzhniki Stadium, Μόσχα)
18:00 Ουρουγουάη – Σ. Αραβία (Rostov Arena, Ροστόβ)
21:00 Ιράν – Ισπανία (Kazan Arena, Καζάν)

Πέμπτη 21/6
15:00 Δανία – Αυστραλία (Samara Arena, Σαμάρα)
18:00 Γαλλία – Περού (Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
21:00 Αργεντινή – Κροατία (Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)

Παρασκευή 22/6
15:00 Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
18:00 Νιγηρία – Ισλανδία (Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
21:00 Σερβία – Ελβετία (Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

Σάββατο 23/6
15:00 Βέλγιο – Τυνησία (Spartak Stadium, Μόσχα)
18:00 Νότια Κορέα – Μεξικό (Rostov Arena, Ροστόβ)
21:00 Γερμανία – Σουηδία (Fisht Stadium, Σότσι)

Κυριακή 24/6
15:00 Αγγλία – Παναμάς (Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
18:00 Ιαπωνία – Σενεγάλη (Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
21:00 Πολωνία – Κολομβία (Kazan Arena, Καζάν)

Δευτέρα 25/6
17:00 Ουρουγουάη – Ρωσία (Samara Arena, Σαμάρα)
17:00 Σ. Αραβία – Αίγυπτος (Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
21:00 Ισπανία – Μαρόκο (Mordovia Arena, Σαράνσκ)
21:00 Ιράν – Πορτογαλία (Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

Τρίτη 26/6
17:00 Δανία – Γαλλία (Luzhniki Stadium, Μόσχα)
17:00 Αυστραλία – Περού (Fisht Stadium, Σότσι)
21:00 Νιγηρία – Αργεντινή (Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00 Ισλανδία – Κροατία (Rostov Arena, Ροστόβ)

Τετάρτη 27/6
17:00 Νότια Κορέα – Γερμανία (Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
17:00 Μεξικό – Σουηδία (Kazan Arena, Καζάν)
21:00 Σερβία – Βραζιλία (Spartak Stadium, Μόσχα)
21:00 Ελβετία – Κόστα Ρίκα (Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)

Πέμπτη 28/6
17:00 Σενεγάλη – Κολομβία (Samara Arena, Σαμάρα)
17:00 Ιαπωνία – Πολωνία (Volgograd Arena, Βολγκογκράντ)
21:00 Αγγλία – Βέλγιο (Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
21:00 Παναμάς – Τυνησία (Mordovia Arena, Σαράνσκ)

Σάββατο 30/6
17:00 Φάση των «16» (Kazan Arena, Καζάν)
21:00 Φάση των «16» (Fisht Stadium, Σότσι)

Κυριακή 1/7
17:00 Φάση των «16» (Luzhniki Stadium, Μόσχα)
21:00 Φάση των «16» (Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)

Δευτέρα 2/7
17:00 Φάση των «16» (Samara Arena, Σαμάρα)
21:00 Φάση των «16» (Rostov Arena, Ροστόβ)

Τρίτη 3/7
17:00 Φάση των «16» (Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00 Φάση των «16» (Spartak Stadium, Μόσχα)

Παρασκευή 6/7
17:00 Προημιτελικός (Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
21:00 Προημιτελικός (Kazan Arena, Καζάν)

Σάββατο 7/7
17:00 Προημιτελικός (Samara Arena, Σαμάρα)
21:00 Προημιτελικός (Fisht Stadium, Σότσι)

Τρίτη 10/7
21:00 Ημιτελικός (Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Τετάρτη 11/7
21:00 Ημιτελικός (Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Σάββατο 14/7
17:00 Μικρός τελικός (Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Κυριακή 15/7
18:00 Τελικός (Luzhniki Stadium, Μόσχα)