Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΓ.ΝΑΠΑ 5-0

ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΓ.ΝΑΠΑ 5-0

sak_9061

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ 5-0

Εντυπωσιακή πρεμιέρα για την ΟΜΟΝΟΙΑ που συνέτριψε με 5-0 την ομάδα της Αγίας Νάπας. Άνετα οι πράσινοι παίρνουν το πρώτο τους τρίποντο στο πρωτάθλημα.

90’+2 Δοκάρι για την Αγία Νάπα, μετά από εκτέλεση φάουλ

90’+1 Φάουλ για την Αγία Νάπα έξω από την περιοχή. Κεφαλιά, η μπάλα έξω.

90′ +2 λεπτά

89′ Καλή φάση για την Αγία Νάπα, άστοχο όμως το σουτ

88′ Παραμένουν έξω από το τετράγωνο της Αγίας Νάπας οι πράσινοι και προσπαθούν για το 6ο γκολ

87′ Είχαν την ευκαιρία και για 6ο γκολ στην ΟΜΟΝΟΙΑ, όμως η πάσα του Φρέντι προς τον Ζ.Αλβες δεν ήταν καλή

84′ ΓΚΟΛΛΛΛ 5-0 ΦΡΕΝΤΙ. Εύστοχος ο Αγκολέζος.

84′ Πέναλτι για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Ήταν μια ευκαιρία του Φρέντι, η μπάλα ανεκόπη στην γραμμή, στη συνέχεια ο Αγκολέζος ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα

83′ Σέντρα του Φρέντι, αποκρούουν στην άμυνα του ΑΟΑΝ

82′ Προσπαθούν για το 5ο γκολ οι πράσινοι. Διώχνουν οι αμυντικοί

81′ Έκοψε σωστά ο Αλαμπί, πάσα προς επιθετικό της Αγίας Νάπας

– 4 Κίτρινες κάρτες σε ματς που νικάμε 4-0

78′ Συνεχίζει το σόου ο Ζαφείρης. Κάθε φάουλ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, κάρτα. Νέο θύμα του Ζαφείρη ο Φρέντι.

77′ Ζοάο Άλβες αντί του Μάρκο Σοάρες.

75′ Μακρινό σουτ για την Αγία Νάπα, έξοχη απόκρουση Λεόνι σε κόρνερ.

74′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Άλβες. Ο Ασσίς πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, έδωσε στον Αντρέ, που σούταρε δυνατά για να αποκρούσει ο Ζάγιατς.

70′ Φρέντι αντί του Χριστοφή! Σκέμπρι, Άλβες, Φρέντι στην ίδια εντεκάδα.

– Ετοιμάζεται ο Φρέντι

67′ Μεγάλη ευκαιρία για την Αγία Νάπα που ανέβηκε με υπεραριθμία, το σουτ του Σολωμού κόντραρε ο Σάβο.

Τα ΓΚΟΛ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ ΕΔΩ

– Αλλαγή, Σκέμπρι αντί του Αβραάμ

61′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ Κι άλλο μαγικό γκολ! Αυτή τη φορά με συνδιασμό! 5 παίκτες άλλαξανμε κινηματογραφική ταχύτητα τη μπάλα και ο Αβραάμ τελείωσε τη φάση! 4-0!

60′ ΓΚΟΟΟΟΛ Μαγικό γκολ από το Χριστοφή! Αδειασε 2 παίκτες ο Τζίμης και έπιασε ένα κεραυνό με το αριστερό, που κατέληξε στο γάμμα!

Πανέμορφη μπαλιά του Νούνο στο Χριστοφή, ο Τζίμης βρίσκει το Λέο που κοντρολάρει και σουτάρει στη γωνία.

58′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 2-0 για την ΟΜΟΝΟΙΑ με το Λεάντρο!

55′ Άλβες και Αβραάμ συνεργάζονται πολύ όμορφα, ο Αντρέας κάνει επικύνδυνη σέντρα, που περνάει όμως παράλληλα με το τέρμα.

53′ Νέα εξαιρετική ανάπτυξη, Σκαραμοτσίνο στον Άλβες, με τη μια στρώνει στον Ασσίς που σουτάρει, αποκρούει ο Ζάγιατς.

52′ Υπέροχη ανάπτυξη για την ΟΜΟΝΟΙΑ, Χριστοφή και Σπούγκιν συνδιάζονται υπέροχα, την πάσα του τελευταίου προς τον Αβραάμ αποκρούει αμυντικός!

49′ ΓΚΟΟΟΟΛ! 1-0 για την ΟΜΟΝΟΙΑ! Εξαιρετική ενέργεια του Χριστοφή που περνάει όποιον βρίσκει από δεξιά σεντράρει και ο Φαμπέτα βάζει αυτογκόλ! Αν δεν σκόραρε ο Φαμπέτα πάντως, ο Άλβες ήταν έτοιμος να σκοράρει.

48′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Αβραάμ κάνει το γύρισμα και βρίσκει ξεμαρκάριστο τον Ασσίς στη περιοχή. Ο Νούνο κοντρολάρει και σουτάρει, η μπάλα κοντράρει.

46′ Έναρξη β’ ημιχρόνου

– Στο γήπεδο ο διαιτητής και οι δυο ομάδες. Χωρίς αλλαγές.

Με τόση κατοχή η ΟΜΟΝΟΙΑ, 8-7 τα φάουλ. Τρεις κάρτες για την ΟΜΟΝΟΙΑ 2 για την Αγία Νάπα. Ζαφείρης On a Mission

7 Τελικές προσπάθειες για την ΟΜΟΝΟΙΑ.

45′ ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44′ Πανέμορφη ενέργια του Σοάρες που σεντράρει, ο Αβραάμ κάνει τη πλάσα αλλά είναι αδύνατη και χάνεται η μεγάλη ευκαιρία.

41′ Μπήκε πολύ ωραία στη περιοχή η ΟΜΟΝΟΙΑ, τελικά η πάσα του Χριστοφη κόντραρε και κατέληξε στον Ζάγιατς.

39′ Μακρινό σουτ για την Αγία Νάπα αποκρούει ο Λεόνι.

38′ Δυνατό σουτ του Χριστοφή, αποκρούει ο Ζάγιατς

36′ Μπαίνει ωραία στη περιοχή η ΟΜΟΝΟΙΑ, το γύρισμα του Αβραάμ αποκρούει εύκολα ο Ζάγιατς.

35′ Μακρινό φάουλ με το Χριστοφή, αποκρούει ο Ζάγιατς

34′ Μακρινό σουτ για την Αγία Νάπα, απελπιστικά άουτ

29′ Σέντρα Ασσίς, κεφαλιά Λέο απόκρουση Ζάγιατς.

28′ Πανέμορφη ενέργεια του Σκάρα που σεντράρει και παρολίγο το αυτογκόλ. Νέο κόρνερ.

27′ Ωραία κομπίνα για την ΟΜΟΝΟΙΑ που αποφέρει κέρδος ένα κόρνερ.

24′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ με το Λέο από κοντά να σουτάρει και τη μπάλα να κτυπά στο Ζάγιατς

22′ Σουτ του Σπουγκιν, η μπάλα κοντράρει

ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΣΤΟΝ ΣΠΟΥΓΚΙΝ

20′ Η ΟΜΟΝΟΙΑ αναπτύχθηκε υπέροχα ο Σπούγκιν ανατράπηκε (άπλωσε το πόδι ο αντίπαλος) αντί πέναλτι, ο Ζαφείρης δίνει κάρτα στο Γιουβάλ!

18′ Κάρτα στον Ντουάρες για σκληρό φάουλ τον Σάβο

17′ Πανέμορφο 1-2 του Ασσίς με το Λέο, ο Ζάγιατς προλαβαίνει τον Νούνο.

15′ Ωραία μπαλιά του Σκάρα, ο Λέο δεν μπορεί να μπει στη φάση.

14′ Σέντρα του Σπούγκιν κεφαλιά του Άλβες, η μπάλα κοντράρει και πάει κόρνερ.

12′ Μακρινή μπαλιά προς τον Ντουάρες, προλαβαίνει ο Λεόνι

7′ Πανέμορφη ενέργεια του Χριστοφή που στρώνει στον Ασίς, το σουτ του τελευταίου πάει ψηλά έξω.

– Δείχνει νωρίς τις προθέσεις της η ΚΟΠ. Στο πρώτο φάουλ που κάνει η ΟΜΟΝΟΙΑ στο πρωτάθλημα.

3′ Πρώτο φάουλ, πρώτη κάρτα στο Σκαραμοτσίνο και φάουλ για την Αγία Νάπα σε καλό σημείο

1′ Έναρξη του αγώνα

– Στο γήπεδο τώρα και η ΟΜΟΝΟΙΑ

– Στον αγωνιστικό χώρο ήδη η Αγία Νάπα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Λεόνι, Σπούνγκιν, Αλαμπί, Παβίτσεβιτς, Σκάρα, Σοάρες, Λεάντρο, Ασσίς, Αβραάμ, Χριστοφή, Άλβες

(Λεβίτα, Μαργκάσα, Εφραίμ, Ντανιέλσον, Ζ.Αλβες, Σκέμπρι, Φρέντι)

Αγία Νάπα: Ζάγιατς, Φεϊγκάτε, Μολέιρο, Μορέιρα, Μπαρμπούδης, Φελισμπέρτο, Κατσής, Ντος Σάντος, Λάζιτς, Ντουάρες, Σολωμού

Διαιτητές: Ζαφείρης (Τσεντής, Μαρίνου) – 4ος Αναστασίου

Π.Χρυσάνθου: “Έχουμε παιχνίδι σε μισή ώρα. Δεν θέλουμε να μιλήσουμε για διοικητικά θέματα. Έχουμε ένα άδεια γήπεδο μπροστά μας, μια θλιβερή εικόνα. Θέλουμε να ξεκινήσουμε νικηφόρα το πρωτάθλημα και πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι. Σίγουρα δεν θα είναι εύκολη η αποστολή μας. Έχουμε την θέληση όμως για να αποδείξουμε πως είμαστε καλύτερη ομάδα. Η Α.Νάπα είναι μια καινούργια ομάδα, έχει τον ενθουσιασμό, εμείς στο γήπεδο πρέπει να αποδείξουμε αυτά που πρέπει για να πάρουμε τους 3 βαθμούς”.